Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Olivia Różański: Nasza reprezentacja idzie w dobrym kierunku

Olivia Różański: Nasza reprezentacja idzie w dobrym kierunku

Za podopiecznymi trenera Stefano Lavariniego kolejny udany mecz. Na inaugurację rywalizacji w Hongkongu Polki pokonały reprezentację Dominikany 3:1. Już w czwartek reprezentację czeka trudny test – na jej drodze stanie Turcja. – Myślę, że widać, że nasza reprezentacja idzie w dobrym kierunku. Są postępy, wygrywamy coraz więcej spotkań. Nasza pewność siebie idzie coraz bardziej do przodu. Można powiedzieć same pozytywne rzeczy. Idzie to w dobrą stronę i mamy nadzieję, że tak będzie dalej – powiedziała Olivia Różański.

Reprezentacja Polski kobiet od zwycięstwa rozpoczęła turniej w Hongkongu. Polki w czterech setach pokonały siatkarki z Dominikany. – Bardzo dobra gra z naszej strony, którą tak naprawdę kontynuujemy. Zaczęłyśmy bardzo dobrze ten turniej i widać, że utrzymujemy ten swój poziom gry i myślę, że tu właśnie to zaważyło na naszym zwycięstwie. Myślę, że każda z grających zawodniczek i tych wchodzących zaprezentowała niesamowity poziom, który pozwolił nam wygrać ten pojedynek 3:1 – skomentowała Olivia Różański.

Dla Polek było to już piąte zwycięstwo w Siatkarskiej Lidze Narodów. Obecnie biało-czerwone zajmują 2. miejsce w tabeli, ponieważ Chinki przegrały o jednego seta mniej. – Myślę, że widać, że nasza reprezentacja idzie w dobrym kierunku. Są postępy, wygrywamy coraz więcej spotkań. Nasza pewność siebie idzie coraz bardziej do przodu. Można powiedzieć same pozytywne rzeczy. Idzie to w dobrą stronę i mamy nadzieję, że tak będzie dalej – stwierdziła siatkarka.

W środę Polki mają dzień przerwy. Następnie w czwartek czeka ich pojedynek z Turczynkami. Podczas pierwszego weekendu reprezentacja Turcji wygrała trzy z czterech spotkań. Do gry w Hongkongu wejdzie w środę, o 14:30 polskiego czasu zagra z Holandią. Mecz Polska-Turcja zaplanowano na 15 czerwca na godzinę 11:00 (polskiego czasu). – Bardzo silny przeciwnik. Wiemy, jak się gra z Turcją. Myślę, że to będzie bardzo ciężki mecz, ale myślę, że wyjdziemy na ten mecz również pewne siebie, bo wiemy co potrafimy i razem możemy wygrać to spotkanie. Będzie to bardzo ciężki mecz, jednak wierzymy, że możemy go wygrać – zakończyła Różański.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl