Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Olimpia Sulęcin powoli wraca do gry

Olimpia Sulęcin powoli wraca do gry

fot. tauron1liga.pl

Po dobrym początku sezonu I ligi w wykonaniu Olimpii Sulęcin i dwóch zwycięstwach, zespół zmierzył się z innym przeciwnikiem. Sześciu członków zespołu niestety dostało pozytywny wynik testu na koronawirusa. – Czujemy się coraz lepiej i powoli wracamy do hali. Zawodnicy są już zdrowi, a możliwość ich powrotu do treningu zweryfikuje lekarz prowadzący – optymistyczny komunikat dotarł z Sulęcina na początku tego tygodnia.

Zespół Olimpii Sulęcin wznowi więc treningi, ale w najbliższy weekend w lidze jeszcze nie zagra, mecz 5. kolejki Tauron 1. Ligi z innym beniaminkiem – BAS-em Białystok został odwołany.



Wcześniej przełożone zostały pojedynki z Norwidem Częstochowa oraz KPS-em Siedlce. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, bowiem są też przypadki zachorowań w innych pierwszoligowych zespołach, to Olimpia na ligowe parkiety powróci 24 października i zagra z innym beniaminkiem – Avią w Świdniku.

Oprócz tego sulęcinianie będą walczyć w ramach rozgrywek Pucharu Polski. W siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki odbyło się losowanie 1. rundy Pucharu Polski sezonu 2020/21. W tej części rywalizacji uczestniczyć będą już drużyny TAURON 1. Ligi. W gronie drużyn rozstawionych znalazły się Visła Bydgoszcz, BBTS Bielsko-Biała, LUK Politechnika Lublin oraz Gwardia Wrocław, a dolosowywane były Avia Świdnik i Olimpia Sulęcin, a także zespoły zgłoszone z rozgrywek PZPS – Volley Sieradz i Błyskawica Szczecin. W pierwszej rundzie Olimpii trafił się wolny los, a w drugiej (4 listopada) zagra na własnym terenie ze zwycięzcą pojedynku Avia Świdnik – Gwardia Wrocław. Ta część rozgrywek pucharowych jest jednocześnie drugą edycją Pucharu Tauron 1. Ligi Mężczyzn. Pierwszoligowcy będą rywalizowali, aż wyłonią dwóch finalistów, którzy zmierzą się ze sobą 10 i 17 grudnia.

Cały materiał w gorzowskim wydaniu Gazety Wyborczej

źródło: gorzow.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved