Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olieg Achrem odwiesił buty na kołek

Olieg Achrem odwiesił buty na kołek

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Na łamach mediów społecznościowych Olieg Achrem ogłosił, że kończy karierę. – W życiu każdego sportowca przychodzi czas, gdy trzeba powiedzieć „dziękuję”. Taki moment nadszedł także dla mnie. Dziś, po ponad 20 latach zawodowej gry w siatkówkę, mówię DZIĘKUJĘ- napisał były przyjmujący.

Trzydziestosiedmioletni Olieg Achrem swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym Kommunalniku Grodno. Na Białorusi pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo a dwukrotnie wicemistrzostwo kraju. Jego pierwszym zagranicznym klubem był Iraklis Saloniki, z którym dotarł do finału Ligi Mistrzów i zdobył mistrzostwo Grecji oraz Superpuchar tego kraju. W latach 2009 – 2016 był związany z Asseco Resovią Rzeszów. W 2011 roku otrzymał polskie obywatelstwo. Przyjmujący był bardzo ważną postacią rzeszowskiego klubu, sięgał z nim po kolejne medale mistrzostw Polski. W latach 2016-2018 występował w Turcji, skąd wrócił do PlusLigi. W sezonie 2018/2019 był związany kontraktem z Aluron Virtu Wartą Zawiercie, jednak przez kontuzję nie wystąpił w wielu meczach.Po rozwiązaniu kontraktu z zawierciańskim klubem Achrem wrócił do Rzeszowa. Na początku 2020 roku przyjmujący ponownie podpisał kontrakt z Resovią. Po zakończeniu trwającej do końca sezonu 2020/2019 umowy doświadczony siatkarz zdecydował się zakończyć karierę o czym poinformował na swoim Instagramie. – W życiu każdego sportowca przychodzi czas, gdy trzeba powiedzieć́ „dziękuję”. Taki moment nadszedł także dla mnie. Dziś, po ponad 20 latach zawodowej gry w siatkówkę, mówię DZIĘKUJĘ. Dziękuję za wszystkie emocje, treningi, mecze, zwycięstwa, porażki. Za dobre i gorsze chwile. Za medale, puchary, ale i za naukę życia, którą siatkówka dała mi przez te wszystkie lata – pisał Achrem.

Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów nie zdradził, czym będzie zajmował się po zakończeniu kariery. – Dzięki siatkówce znalazłem się w Rzeszowie, gdzie teraz jest mój dom i gdzie zostaję z rodziną. Od kilku lat, gdy myślałem o końcu kariery, marzyłem, by zrobić to właśnie w domu, w Asseco Resovii. Dziś spełniam to marzenia. Dziś po raz ostatni usiadłem w szatni mojego klubu. Odwiesiłem symbolicznie buty. To koniec pięknej przygody jako siatkarza i choć serce jeszcze ciągnie na boisko, przyszedł czas by podjąć tę decyzję – przyznał. – Dziś zamykam jeden rozdział w życiu. Czas otworzyć nowy…

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

W życiu każdego sportowca przychodzi czas, gdy trzeba powiedzieć „dziękuję”. Taki moment nadszedł także dla mnie. Dziś, po ponad 20 latach zawodowej gry w siatkówkę, mówię DZIĘKUJĘ. Dziękuję za wszystkie emocje, treningi, mecze, zwycięstwa, porażki. Za dobre i gorsze chwile. Za medale, puchary, ale i za naukę życia, którą siatkówka dała mi przez te wszystkie lata. Dzięki siatkówce mogłem poznać wielu fantastycznych ludzi i wiele pięknych miejsc. Dzięki siatkówce znalazłem się w Rzeszowie, gdzie teraz jest mój dom i gdzie zostaję z rodziną. Od kilku lat, gdy myślałem o końcu kariery, marzyłem, by zrobić to właśnie w domu, w Asseco Resovii. Dziś spełniam to marzenia. Dziś po raz ostatni usiadłem w szatni mojego klubu. Odwiesiłem symbolicznie buty. To koniec pięknej przygody jako siatkarza i choć serce jeszcze ciągnie na boisko, przyszedł czas by podjąć tę decyzję. Dziękuję każdemu, z kim miałem okazję trenować, grać, z kim współpracować czy przeciw komu rywalizować. Kolegom z zespołów, trenerom, menadżerom, sponsorom, pracownikom klubów czy reprezentacji. Dziękuję kochana żona, rodzicom, dzieciom za cierpliwość i wsparcie. Bez Was nic bym nie osiągnął! Dziękuję Wam KIBICE! To Wy dawaliście mi wiele radości, emocji i wsparcia, także w najtrudniejszym momencie mojej kariery. W każdym klubie, w którym grałem czułem Waszą sympatię, a tu w Rzeszowie, stworzyliście mi drugą rodzinę! Dziś zamykam jeden rozdział w życiu. Czas otworzyć nowy… #Dziękuję #ThankYou# Спасибо

Post udostępniony przez Alek Achrem (@alekachrem)

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, Instagram

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę