Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Olga Strantzali zostaje w Grecji, ale zmienia klub

Olga Strantzali zostaje w Grecji, ale zmienia klub

Olga Strantzali może zaliczyć ostatni sezon do udanych. Z zespołem PAOK Saloniki sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Grecji. Po tym sukcesie zdecydowała się jednak na zmianę barw klubowych. W sezonie 2023/2024 będzie reprezentować AEK Ateny, który w minionych rozgrywkach zajął 4. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Bardzo się cieszę, że dołączę do rodziny AEK. Po długich rozważaniach poczułam, że to będzie najlepszy krok w mojej karierze. Ludzie z AEK okazali mi pewność siebie, a barometrem w mojej decyzji był trener, z którym pracowałam w przeszłości i mam jak najlepsze wspomnienia. Dam z siebie wszystko, aby AEK nadal zdobywał tytuły – powiedziała Olga Strantzali po podpisaniu kontraktu.

Przypomnijmy, że grecka przyjmująca występowała w swojej karierze w aż trzech polskich klubach: Enea PTPS Piła, Legionovii Legionowo i Chemiku Police. To właśnie z tym ostatnim odniosła największe sukcesy w TAURON Lidze – zdobyła Puchar Polski i mistrzostwo kraju. Bardzo udany był dla Strantzali sezon 2021/2022, w którym była zawodniczką CS Volei Alba-Blaj. Z rumuńską drużyną wywalczyła aż trzy trofea – mistrzostwo, puchar i superpuchar.

W minionym sezonie z PAOK-iem Saloniki zdobyła brązowy medal mistrzostw Grecji. W kolejnym o sukcesy powalczy z AEK Ateny. Strantzali liczy na mocne wsparcie kibiców ateńskiego klubu.

Kibice byli bardzo ważni dla AEK w zeszłym roku i będą jeszcze ważniejsi w tym roku. Nie mogę się doczekać, kiedy poczuję atmosferę panującą w hali i mam nadzieję, że wspólnie będziemy świętować wiele zwycięstw. AEK zasłużenie zdobył miejsce wśród najlepszych drużyn w lidze i ważne jest, aby nadal zdobywać wszystkie krajowe trofea. Drużyna emanuje stabilnością, co jest ważne dla sportowców. Dzięki ciężkiej pracy i zaufaniu do zespołu przyjdą upragnione rezultaty – dodała Strantzali.