Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Olga Strantzali może dołączyć do Chemika

Olga Strantzali może dołączyć do Chemika

fot. Michał Szymański

Olga Strantzali, po bardzo dobrym sezonie w barwach DPD Legionovii Legionowo, dołączyła do włoskiego Cuneo Granda Volley. Jak się jednak okazuje, kontrakt z siatkarką został rozwiązany za porozumieniem stron. Według włoskich mediów przyjmująca ma dołączyć do Grupy Azoty Chemik Police.

Jak informują włoskie media, to Olga Strantzali wystąpiła o rozwiązanie kontraktu z Cuneo Granda Volley z powodów osobistych. Klub przychylił się do prośby siatkarki. – Dziękujemy Oldze za jej zaangażowanie i profesjonalizm. Równocześnie życzymy jej pomyślnej siatkarskiej przyszłości – można przeczytać w oficjalnym komunikacie zarządu.Na miejsce greckiej przyjmującej włoski zespół pozyskał już inną zawodniczkę – pochodzącą z Dominikany Massielę Matosę. Jak podają włoskie media Strantzali nie pozostanie długo bezrobotna – ma dołączyć do osłabionego kontuzjami Chemika Police.

Nie byłaby to pierwsza przygoda Greczynki w Polsce. Wcześniej w latach 2018/2019 broniła ona barw Enei PTPS Piła, a w zeszłym sezonie grała w DPD Legionovii Legioniowo, z którą w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach zajęła 4. miejsce w TAURON Lidze. Przyjmująca była najlepszą zawodniczką w szeregach Legionovii i szóstą najlepiej punktującą w całej lidze – zdobyła w sumie 326 „oczek”.

Nie dziwi więc fakt, że interesuje się nią Grupa Azoty Chemik Police, który w obecnym sezonie boryka się ze sporymi problemami kadrowymi, szczególnie na pozycji przyjmującej. Najpierw kontuzji doznała Wilma Salas, później ze składu wypadły dwie inne skrzydłowe – Martyna Łukasik oraz Natalia Mędrzyk. Z tego powodu w ostatnim spotkaniu policzanek na tej pozycji wystąpiła nominalna środkowa Iga Wasilewska. Transfer Olgi Strantzali byłby więc sporym wzmocnieniem Chemika i przynajmniej częściowym wybawienie.

Póki co ani klub, ani sama zawodniczka nie potwierdzili tych informacji.

źródło: opr. własne, volleynews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved