Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Oleg Płotnicki: Straciliśmy nadzieję

Oleg Płotnicki: Straciliśmy nadzieję

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Ukrainy pożegnała się już z siatkarskimi mistrzostwami świata. W ostatnim swoim meczu przegrała ze Słowenią w czterech setach. Ćwierćfinał, do którego dotarli Ukraińcy, jest dla tej drużyny dobrym wynikiem. – Myślę, że mistrzostwa świata były dobrą zabawą dla wszystkich. Nasza gra powinna się podobać wszystkim. Pokazaliśmy dobry poziom siatkówki – powiedział po tym starciu lider zespołu Oleg Płotnicki.

Ukraińcy w całym meczu postawili na mocną zagrywkę, efektem tego było siedem asów serwisowych. Słoweńska drużyna potrafiła jednak odnaleźć się w takich warunkach. Dodatkowo zyskała bardzo dużo punktów po błędach przeciwników.Słoweńcy znacznie lepiej przyjmowali niż Holendrzy. Z tamtymi było lżej, a tu trzeba było podejmować jeszcze większe ryzyko. W przypadku Holandii chodziło o jednego gracza, a tutaj chodzi o grę całego zespołu – przyznał Płotnicki, zdobywca 30 punktów.

Reprezentacja Ukrainy oddała rywalom aż 33 punkty. Jednak według niego nie to było największym problemem. – Nie sądzę, że całkowicie zawiedliśmy usługę, były dobre momenty i inne gorsze. Największym błędem, jaki popełniliśmy, jest to, że straciliśmy nadzieję. Myślę, że dlatego, że nie mamy doświadczenia. Gdy zdobyli punkt lub dwa, to nas demoralizowało i myśleliśmy „Cóż, to koniec”. Nie byliśmy w stanie na to zareagować, ale myślę, że za rok lub dwa wszystko będzie dobrze – powiedział.

– Myślę, że mistrzostwa świata były dobrą zabawą dla wszystkich. Nasza gra powinna się podobać wszystkim. Pokazaliśmy dobry poziom siatkówki. To wszystko jest dla nas tylko pozytywnym czynnikiem – zakończył Oleg Płotnicki.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę