Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Oleh Baran: Na tej współpracy skorzystają wszyscy

Oleh Baran: Na tej współpracy skorzystają wszyscy

fot. Michał Szymański

Ukraiński klub Barkom-Każany Lwów złożył akces do PlusLigi. Prezes tego zespołu przekonuje, że obie strony mogłyby skorzystać na tej sytuacji. – Jesteśmy cierpliwi i spokojnie będziemy czekać na decyzję. Wiemy, że musi być dobrze przemyślana. Zdajemy sobie sprawę, że to wszystko nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasach pandemii, ale liczę na to, że dostaniemy szansę. Zasługujemy na to – stwierdził Oleh Baran.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że dwa zagraniczne kluby – Berlin Recycling Volleys i Barkom-Każany Lwów zgłosiły chęć przyłączenia się do PlusLigi. W polskiej ekstraklasie byłaby to nowość. Nieco inaczej wygląda sprawa od ukraińskiej strony, bowiem tam jeden z zespołów – Lokomotiw Charków – występował już w innej lidze (lidze rosyjskiej). – Mam polskie korzenie, współpracuję z klubami PlusLigi, a Jan Such był trenerem naszej drużyny w sezonie 2015/16. Grało u nas także kilku polskich siatkarzy. Mam wiele biznesowych połączeń z waszym krajem. Przy tworzeniu rodzinnej firmy – zakładów mięsnych – bardzo pomagali mi Polacy. Przywozili nową technologię, współtworzyli biznes. Lwów jest blisko polskiej granicy, a ja czuję się z waszym krajem bardzo związany – przyznał Oleh Baran, prezes ukraińskiego klubu.PlusLiga jest bardzo silna, jesteście mistrzami świata, macie dużo sukcesów. Polska siatkówka to potęga, a ja chciałbym, żeby nasz klub był jej częścią. Od kilku lat zapraszamy na turniej do siebie polskie kluby, współpracuję z waszymi działaczami i uznałem, że kolejnym krokiem powinno być dołączenie do PlusLigi – wyjaśnił motywację do dołączenia do PlusLigi Baran. Prezes zespołu z Lwowa podkreślił również, że obie strony miałyby korzyści z przyłączenia Barkom-Każany do polskiej ligi. – Oczywiście, będą przeciwnicy takiego rozwiązania, ale mamy argumenty, żeby wszystkich przekonać. Na tej współpracy skorzystają wszyscy. Jestem o tym przekonany. Jesteśmy cierpliwi i spokojnie będziemy czekać na decyzję. Wiemy, że musi być dobrze przemyślana. Zdajemy sobie sprawę, że to wszystko nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasach pandemii, ale liczę na to, że dostaniemy szansę. Zasługujemy na to – zakończył Oleh Baran.

Pomysł gry zagranicznych drużyn w PlusLidze:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę