Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Oleg Płotnicki: Celem awans do 1/8 finału

Oleg Płotnicki: Celem awans do 1/8 finału

fot. Klaudia Piwowarczyk

W drugiej kolejce rywalizacji w grupie A reprezentacja Ukrainy spotkała się w poniedziałek z Tunezją. Po trzysetowym pojedynku finalnie ze zwycięstwa cieszyła się drużyna naszych wschodnich sąsiadów. – Zagraliśmy znacznie lepiej, dzięki czemu mecz zakończył się dla nas zwycięstwem bez straty seta – ocenił Oleg Płotnicki.

Po udanym początku tunezyjska drużyna zniżyła loty i miała ogromne problemy w ataku. Nieskończone akcje i liczne bloki rywali uniemożliwiały im grę. Momentami Tunezyjczycy starali się naprawić nieudane akcje blokiem, jednak to było niewystarczające. Tym bardziej, że rywale nie zwalniali ręki w polu zagrywki.Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, byliśmy skoncentrowani, ale niestety potem gdzieś to zgubiliśmy, a nasi rywale zaczęli grać coraz lepiej. Próbowaliśmy wrócić do tej dobrej gry z początku meczu, ale reprezentacja Ukrainy nam na to nie pozwoliła, szczególnie z powodu dobrej gry blokiem, w polu zagrywki oraz w ataku. Chciałbym im pogratulować osiągniętego wyniku, a nam samym życzyć powodzenia w kolejnym starciu reprezentacją Serbii – ocenił Ahmed Khadi, środkowy reprezentacji Tunezji.

Ukraina potrzebowała chwili, by wejść w mecz, gdy tylko złapała swój rytm gry – zaczęła przewodzić stawce na boisku. Zespół ten zakończył starcie z dziewięcioma asami serwisowymi na koncie i czternastoma punktami zdobytymi blokiem.

Początek pierwszej partii był nerwowy w wykonaniu naszego zespołu, ale niestety my prawie zawsze rozpoczynamy mecz w ten sposób, dopiero po chwili udaje nam się odnaleźć nasz właściwy rytm gry. Na szczęście potem wszystko zadziałało dobrze: obrona, atak, blok. Tunezja to drużyna grająca na niezłym poziomie, przez kilka lat z rzędu wygrywali mistrzostwa Afryki. My jednak zagraliśmy znacznie lepiej, dzięki czemu mecz zakończył się dla nas zwycięstwem bez straty seta – powiedział po meczu Płotnicki.

Ukraina w pierwszym spotkaniu mistrzostw świata przegrała z Serbią w trzech setach. Wygrana z Tunezyjczykami pozwala im zachować szanse na awans. Po dwóch meczach ukraińscy siatkarze plasują się na drugim miejscu w tabeli – za Serbią.

Teraz mamy chwilę odpoczynku, a potem czeka nas ostatni mecz w grupie. Musimy zagrać naprawdę na 110% naszych możliwości, lepiej niż z Serbią i również lepiej niż w ostatnich kilku piłkach z Tunezją, a wtedy naprawdę będziemy mieli szansę na awans do 1/8 finału – to jest nasz cel. Na szczęście mamy po swojej stronie jednego zawodnika więcej – naszą publiczność. Ogromnie mnie cieszy, ze Ukraińcy mieszkający w Polsce nas wspierają nie tylko przed telewizorem, ale także w hali – ocenił Oleg Płotnicki.

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę