Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Ogromne osłabienie Szwecji – gwiazda odmówiła gry

Ogromne osłabienie Szwecji – gwiazda odmówiła gry

fot. CEV

Szwedki staną przed szansą wywalczenia awansu do Siatkarskiej Ligi Narodów. Droga do tego wiedzie przez lipcowy Challenger Cup. Niestety już na starcie ubiegłoroczne finalistki mają podcięte skrzydła. W kadrze zabraknie bowiem jednej z największych gwiazd światowej siatkówki Isabelle Haak. Bez niej Szwedki raczej nie mają czego szukać w tym turnieju. 

wygrały Ligę Europejską – gwiazda opuszcza zespół

W Złotej Lidze Narodów Szwecja na czeskim terenie pokonała w finale gospodynie i zapewniła sobie wraz z finałowymi rywalkami awans do Challenger Cup. Okazije się, że Szwedki będą musiały sobie w nim radzić bez swojej największej gwiazdy – Isabelle Haak.

Tegoroczny Challenger Cup odbędzie się na Filipinach, a udział w nim weźmie osiem drużyn – Kenia, Argentyna, Filipiny, Portoryko, Wietnam, Szwecja, Belgia i Czechy. Tylko zwycięzca turnieju zakwalifikuje się do przyszłorocznej edycji VNL.

potrzebuje odpoczynku

Muszę odpocząć, bo jestem bardzo zmęczona po długim sezonie – powiedziała Haak dla SVT Sport. – To była wspólna decyzja – dodała. Być może szwedzki sztab uznał, że konkurencja jest zbyt silna, żeby myśleć o triumfie, ale to chyba karkołomna teza, bo mocniejsza od Szwecji wydaje się jedynie będąca w ostatnim czasie w kryzysie Belgia, natomiast w finale Ligi Europejskiej Szwecja rozprawiła się z Czeszkami, więc realnie mogła myśleć o nawiązaniu walki w tym turnieju.

Isabelle Haak i tak nie grała we wszystkich meczach reprezentacji, a aktywność drużyn Ligi Europejskiej i Challenger Cup wydaje się dużo mniej obciążająca, niż zespołów grających w Siatkarskiej Lidze Narodów i igrzyskach olimpijskich, a jednak tam większość gwiazd gra i nie słychać głosów narzekania. Niezależnie od powodów decyzji Szwedzkiej atakującej, jedno jest pewne – Szwecja właśnie wypisała się z walki o przyszłoroczną Ligę Narodów.

źródło: inf. własna, svt.se

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved