Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Oficjalnie: Lorenzetti następcą Anastasiego w Sir Safety Sicoma Perugia

Oficjalnie: Lorenzetti następcą Anastasiego w Sir Safety Sicoma Perugia

fot. cev.eu

Potwierdziły się informacje, które już jakiś czas temu przekazał sternik drużyny z Perugii, Gino Sirci. Jej nowym szkoleniowcem w sezonie 2023/2024 będzie Angelo Lorenzetti, który do Sir Safety przenosi się po kilku latach pracy w Trydencie.

Sir Safety Sicoma Perugia od kilku lat jest budowana po to, aby osiągać wielkie sukcesy. Nie udało jej się ich zdobyć ani pod wodzą Nikoli Grbicia, ani Andrei Anastasiego. Ma to zmienić Angelo Lorenzetti, który został nowym szkoleniowcem zespołu z Perugii.To doświadczony szkoleniowiec, który od 2007 roku pracował tylko w trzech klubach – Pallavolo Piacenza, Modena Volley, a od 2016 roku w Itasie Trentino. Miniony sezon zakończył z mistrzostwem Włoch. Po pięciu meczach finałowych prowadzony przez niego Itas pokonał Cucine Lube Civitanova. Ogólnie na swoim koncie ma cztery mistrzostwa Włoch, trzy Superpuchary, dwa Puchary Włoch, jedno Klubowe Mistrzostwo Świata oraz triumf w Pucharze CEV.

– Jakie jest moje pierwsze uczucie? Przede wszystkim wdzięczność, bo ta okazja nadeszła w momencie, kiedy byłem przekonany, że zostanę jeszcze rok. Ewidentnie mówimy o wielkiej szansie w drużynie, w klubie, w hali sportowej i w rzeczywistości, którą wielokrotnie jako przeciwnik poznałem w ostatnich latach. Muszę przyznać, że nawet jako rywala Perugia zawsze witała mnie w miły i życzliwy sposób i mam nadzieję, że jest to dobra zachęta do wspólnego budowania ścieżki do sukcesu – powiedział Lorenzetti.

Nie może on już doczekać się pracy w nowym klubie. – Nie mogę się doczekać, aby poznać tę grupę. Trenowałem już kilku zawodników z niej takich jak Simo, Seba i Max (Giannelli, Solè i Colaci przyp. red.) i znam ich dobrze. Ale sytuacja będzie nowa, są rzeczy, które będą wymagały czasu – przyznał włoski szkoleniowiec.

Przed Lorenzettim duże wyzwanie, aby Sir Safety wróciła na szczyt we Włoszech. – Chciałbym, aby moja Perugia była drużyną, która atakuje przeciwnika, z możliwością bycia obecnym przez cały czas, agresywną i nigdy nie przyjmującą niczego za pewnik przeciwko żadnemu zespołowi. Będziemy zaangażowani na mniejszej liczbie frontów i dlatego będziemy musieli od razu dążyć do doskonałości, aby spróbować odnieść jak najwięcej sukcesów. Można powiedzieć, że będziemy łowcami finałów – zakończył Angelo Lorenzetti.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę