Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Nadal dwie niepokonane ekipy po siedmiu kolejkach. Bez tie-breaka w dwóch grupach

II liga K: Nadal dwie niepokonane ekipy po siedmiu kolejkach. Bez tie-breaka w dwóch grupach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za nami siódma seria gier na II-ligowych parkietach w wykonaniu pań. Po niej nadal niepokonane są dwie drużyny: KS Marba Sędziszów Małopolski oraz Kaman Warszawa. Obie ekipy nie straciły dotychczas punktu. W siódmej kolejce w dwóch grupach nie doszło do żadnego tie-breaka. 

GRUPA I

W grupie numer jeden najwyraźniej nie lubią grać tie-breaków, wszak jest to druga kolejka z rzędu, w której wszystkie spotkania zakończyły się bez konieczności piątej partii. W samym czubie tabeli nie doszło do zmian. Na 5. miejsce awansował ŁKS AZS UMED Łódź, który pokonał SMS Ostrów Łaskovię Łask 3:1. Tak więc ekipy wymieniły się miejscami, Łaskovia spadła na 6. lokatę. Dół tabeli to istne przetasowania. Na 7. pozycję spadł BIOFARM Szamotulanin Szamotuły, który nie znalazł sposobu na GKS \”Wieżycę 2011\” Politechnikę Gdańską Stężyca, przegrywając 0:3. Stężyczanki wydostały się z pozycji outsidera i okupują aktualnie 8. posadę. Na dziewiątą z kolei spadł Energa MKS II Kalisz, który uległ liderowi tabeli – Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. Tabelą zamyka UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg, który uległ trzeciemu SMS-owi Police 0:3.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I grupy II ligi kobiet

 

GRUPA II

W drugiej grupie nadal niepokonany jest Kaman Warszawa, który na swoim koncie gromadzi komplet 21 oczek. W siódmej kolejce zmagań warszawianki pewnie pokonały rezerwy Pałacu Bydgoszcz 3:0. Pierwszy set był swego rodzaju preludium, bo stołeczna ekipa wygrała do 24. W kolejnych partiach jednak ekipa z Mazowsza wygrała do 17. W drugim zbiorze II ligi kobiet doszło tylko do jednej zmiany po siódmej serii gier. AZS Warszawa wyprzedził wspomniany II zespół Pałacu. Akademiczki wygrały z Volleyem Kobyłka 3:1.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela II grupy II ligi kobiet

 

GRUPA III

Bez zmian oraz tie-breaków obyło się w trzeciej grupie. Po spotkaniach w ramach siódmej kolejki wszystkie zespoły pozostały na tych samych miejscach względem ubiegłej. Ciekawie jest na samym szczycie, gdzie 1. Silesia Volley Mysłowice oraz 2. KS Silesia Częstochowa mają po osiemnaście punktów. Co więcej – 3.NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa gromadzi siedemnaście punktów. Wszystkie te zespoły wygrały swoje spotkania. Mysłowiczanki pewnie odprawiły zawodniczki KS Częstochowianki. Natomiast zawodniczki Silesii wygrały przed własną publicznością z Baryczem Janków Przygodzki 3:1. Natomiast ekipa z Nysy pokonała Sari Żory 3:1.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela III grupy II ligi kobiet

 

GRUPA IV

Drugą i zarazem ostatnią niepokonaną ekipą w II lidze kobiet jest KS Marba Sędziszów Małopolski. Zespół ten również legitymuje się kompletem 21 punktów. Ekipa z Sędziszowa bardzo pewnie pokonała WTS SMS Solną Wieliczkę 3:0, triumfując w setach kolejno do: 17, 16 oraz 18. Wieliczanki spadły na 4. miejsce. Na 3. pozycję wskoczył natomiast UMKS Kęczanin Kęty, który wygrał z AZS-em Uniwersytetem Bielsko-Bialskim 3:1. Ta porażka sprawiła, że Akademiczki spadły na 7. usytuowanie. Dobre spotkanie rozegrały zawodniczki KSZO SMS-u Ostrowiec Świętokrzyski, które pokonały 3:0 AZS AWF Katowice. Katowiczanki są aktualnie ósme w tabeli. W starciu MKS-u Maratonu Krzeszowice i MUKS-u Popradu Stary Sącz doszło do tie-breaka. Był to jedyny mecz w tej grupie, gdzie potrzebna była piąta partia. Lepsze okazały się starosądeczanki, a wygrana ta desygnowała je na 6. lokatę. Również to spotkanie okazało się ważne dla krzeszowiczanek, które dzięki zdobyczy punktowej nie zamykają już tabeli. Zamyka ją SMS II Szczyrk, który uległ z Tomaszowskim Klubem Sportowym Tomasovia 0:3.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela IV grupy II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved