Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Od środy juniorzy i juniorki rozpoczną walkę o mistrzostwo Polski

fot. pzps.pl

Od środy w Kaliszu i Dębicy trwać będą turnieje finałowe mistrzostw Polski juniorek i juniorów. Osiem najlepszych drużyn w kraju w każdej z tych kategorii walczyć będzie o tytuł mistrza kraju. Tytułu mistrzowskiego bronić będą siatkarki Legionovii Legionowo oraz siatkarze Trefla Gdańsk.

W dniach 1-5 lipca w Kaliszu zostaną rozegrane mistrzostwa Polski juniorek. O tytuł najlepszej drużyny w tej kategorii wiekowej powalczy osiem zespołów. Wstępny terminarz rozgrywek młodzieżowych zakładał, że turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu marca. W związku z pandemią koronawirusa zawody w tej kategorii zostaną rozegrane z trzymiesięcznym opóźnieniem.Sytuacja epidemiologiczna w Polsce umożliwiła zawodniczkom i trenerom powrócić do treningów. Możliwe jest także rozegranie turnieju finałowego z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów turniej zaplanowany w dniach 1-5 lipca 2020 roku w Kaliszu odbędzie się bez udziału publiczności.

Od kilku już tygodni osiem najlepszych drużyn w naszym kraju – Elite Volley Kraków, Enea Energetyk Poznań, Energa MKS SMS Kalisz, GKS Wieżyca 2011 Stężyca, LTS Legionovia Legionowo, Łaskovia Łask, ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź oraz UKS Chemik SMS Olsztyn, które uzyskały awans do turnieju finałowego, przygotowuje formę sportową na mistrzostwa Polski juniorek.

Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będzie LTS Legionovia Legionowo. Warto podkreślić, że legionowianki od pięciu sezonów triumfują w mistrzostwach Polski juniorek. Trenerzy zgodnie uważają, że to główny faworyt do zwycięstwa również w sezonie 2019/20. Podobnie jak przed rokiem, obok LTS Legionovii awans do turnieju finałowego uzyskała jedynie Enea Energetyk Poznań.

Osiem zespołów, które spotkają się w Kaliszu zostało podzielonych na dwie grupy. W grupie A zagra Łaskovia Łask, Enea Energetyk Poznań, LTS Legionovia Legionowo oraz UKS Chemik SMS Olsztyn. Natomiast w grupie B rywalizować będzie Energa MKS SMS Kalisz, Elite Volley Kraków, ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź i GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Drużyny przez pięć dni w Arenie Kalisz będą toczyły walkę o medale mistrzostw Polski juniorek.

 

Zobacz również:
Terminarz gr. A turnieju finałowego MP juniorek
Terminarz gr. B turnieju finałowego MP juniorek

W najbliższą środę w Dębicy rozpoczną się również finały mistrzostw Polski juniorów. Na Podkarpaciu zamelduje się osiem zespół, jednak mistrz może być tylko jeden. W dniach 1-5 lipca w Dębicy rozegrane zostaną finały mistrzostw Polski juniorów. Na Podkarpaciu stawi się osiem najlepszych zespołów z całego kraju: Hemarpol Norwid Częstochowa, UMKS MOS Wola Warszawa, Trefl Gdańsk, AKS V LO Rzeszów, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, Jastrzębski Węgiel, AZS UWM Olsztyn i EKS Skra Bełchatów. Wśród tej ósemki znajdują się trzej medaliści z zeszłego roku (Trefl, AZS 2020 i Jastrzębski Węgiel), a o obronę tytułu powalczy zespół z Gdańska.

– Awans do finałowej fazy rozgrywek sam w sobie jest ogromnym osiągnięciem i za to finalistom należą się ogromne gratulacje. Jestem pewny, że turniej będzie stał na bardzo wysokim poziomie sportowym – przyznaje Jacek Kasprzyk, prezes PZPS – W tym roku ostateczny wynik będzie miał jednak mniejsze znaczenia, a priorytetem będzie to, byśmy wszyscy zakończyli rozgrywki w zdrowiu – dodaje.

Po raz kolejny turniej tej rangi zawitał do Dębicy, która zawsze wspaniale wywiązywała się z odpowiedzialnej roli organizatora. Niestety sytuacja pandemiczna w kraju wymusiła, by tegoroczne mistrzostwa Polski juniorów odbywały się bez udziału publiczności.

Zobacz również:
Terminarz gr. A turnieju finałowego MP juniorów
Terminarz gr. B turnieju finałowego MP juniorów

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved