Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ociepski/Kądzioła i Gruszczyńska/Wachowicz ze złotymi medalami plażowych MP

Ociepski/Kądzioła i Gruszczyńska/Wachowicz ze złotymi medalami plażowych MP

fot. Danuta Rękawica

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zdobyły we Wrześni złote medale ORLEN Mistrzostw Polski Seniorów w Siatkówce Plażowej. Drugie miejsce zajęły Katarzyna Kociołek/Marta Łodej, a trzecie Kinga Legieta/Nicole Jochym. W turnieju męskim zwyciężyli Marcin Ociepski/Michał Kądzioła przed Piotrem Kantorem/Jakubem Szałankiewiczem i obrońcami tytułu Jakubkiem Zdybkiem i Pawłem Lewandowskim.

 Wyniki – kobiety:

finał
Katarzyna Kociołek/Marta Łodej – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz  0:2
(15:21, 18:21)

o brązowy medal
Kinga Legieta/Nicole Jochym – Joanna Wiatr/Aneta Kaczmarek 2:0
(21:16, 21:14)

To trzecie miejsce jest dla nas bardzo dużym osiągnięciem, po tak długim i wyczerpującym sezonie pełnym wzlotów i upadków, jestem dumna z naszej pary za kawał dobrej roboty w trakcie sezonu i pięknie jego wykończenie – mówi Nicole Jochym po zdobyciu brązowego medalu.

Wyniki – mężczyźni:

Półfinały:

Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz – Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak 2:0
(21:16, 21:17)
Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski – Marcin Ociepski/Michał Kądzioła 1:2
(22:20, 19:21, 18:20)

o brązowy medal

Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski – Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak 2:0
(22:20, 21:13)

finał

Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz – Marcin Ociepski/Michał Kądzioła 0:2
(17:21, 19:21)

– To jest niesamowite, taki sezon zwariowany nigdy nie mogliśmy wejść do finału i pokazać pełni swoich możliwości i tutaj nam się udało, wygraliśmy ten mecz. Marcin był wspaniały, to co on wyprawiał w ataku, obronie i wszędzie, naprawdę jestem z Ciebie bardzo dumny! – mówił zaraz wygraniu meczu o złoty medal Michał Kądzioła.

– Cieszymy się ze zwycięstwa dziękujemy Rumcajs Team za doping, jesteście najlepsi! Cieszymy się, to jest nasz dzień, przełamaliśmy półfinał, wygraliśmy finał, cieszymy się – dodał Marcin Ociepski.

Z numerami pierwszymi do rywalizacji we Wrześni przystąpili Katarzyna Kociołek/Marta Łodej oraz Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz (wszyscy ORLEN Team). Z powodu różnych dolegliwości zdrowotnych nie grali Michał Bryl/Bartosz Łosiak, czwarty duet ostatniego kontynentalnego czempionatu oraz partner Kantora – Maciej Rudol.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę