Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ochrona pobiła kibica podczas wręczania Pucharu CEV – kluby wzajemnie się oskarżają

Ochrona pobiła kibica podczas wręczania Pucharu CEV – kluby wzajemnie się oskarżają

fot. pzps.pl

Podczas ceremonii wręczenia Pucharu CEV mężczyzn 2021 na Sibur Arenie w Sankt Petersburgu doszło do incydentu pomiędzy kibicem Dynama Moskwa a służbami odpowiedzialnymi za zapewnienie porządku na meczu, zapewnianymi przez gospodarza meczu, czyli Zenit. Wersja Dynamo była taka, że ​​niepotrzebne środki przymusu fizycznego zostały zastosowane przeciwko ich kibicowi, który wszedł na boisko, aby świętować zwycięstwo z graczami. Wersja Zenita różni się jednak od wersji Dynamo.

Strona z Sankt Petersburga twierdziła, że ​​ten kibic prowokował stewardów i wielokrotnie używał przeciwko nim wulgarnego języka przez cały mecz. Następnie wszedł do „strefy zero”, czyli części wokół boiska powołanej do zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem, do której wstęp ma tylko ściśle ograniczony krąg osób.Zenit podkreślił, że ten człowiek (Dmitrij S, znany w mediach jako „Dima Chelsea”) jest właściwie kimś więcej niż fanem Dynama. Oprócz prowadzenia i organizowania aktywnej grupy kibiców Dynama, nie tylko siatkówki, przez wiele lat był także pracownikiem Dynama i był na miejscu dla kibica z akredytacją klubową. Kiedy zszedł na boisko, Dmitrij zainicjował walkę z jednym ze strażników, którego zranił, co potwierdzają oficjalne dokumenty, a ubranie zostało z niego zerwane. Co do zarzutu Dynama, że ​​kibic otrzymał pomoc medyczną dopiero po 20 minutach, Zenit zaprzeczył, twierdząc, że została mu udzielona w odpowiednim czasie, zaraz po tym, jak jej zażądał.

Zenit przypomniał Dynamo, że przez cały pierwszy mecz sektor kibiców Dynamo skandował w kierunku graczy nieprzyzwoite pieśni i pokazywał nieprzyzwoite gesty, w tym pokazanie środkowego palca.

Wcześniej Dynamo stwierdziło, że wśród licencjonowanej ochrony meczu, znalazły się osoby, które zdawały się nie być ochroniarzami i odmawiały identyfikacji i to właśnie ci ludzie mieli się zachowywać agresywnie w stosunku do kibiców Dynama.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę