Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy zawodnik Stali Nysa

Nowy zawodnik Stali Nysa

fot. archiwum

Stal Nysa poinformowała o pozyskaniu kolejnego nowego zawodnika. Po Bartłomieju Lemańskim szeregi zespołu zasilił Wassim Ben Tara. Tunezyjczyk, który poprzedni sezon spędził we francuskiej Ligue A w drużynie GFC Ajaccio VB, w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował żółto-niebieskie barwy. 

Wassim Ben Tara urodził się 3 sierpnia 1996 roku w Tunisie, gdzie stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Później trafił do francuskiego ASUL Lyon Volley, gdzie spędził dwa sezony. Kolejne trzy spędził w klubie Chaumont VB 52, z którym w 2017 roku zdobył mistrzostwo Francji, a w kolejnych dwóch sezonach – wicemistrzostwo kraju. Zeszły sezon spędził w drużynie GFC Ajaccio VB i to właśnie stamtąd Wassim Ben Tara przenosi się do Nysy.Wassim Ben Tara ma na swoim koncie również reprezentacyjną karierę. Razem z reprezentacją Tunezji uczestniczył w mistrzostwach świata 2018. Na swoim koncie ma także złoty medal mistrzostw Afryki z 2017 roku oraz srebrny medal tej samej imprezy z roku 2015.

Warto również wspomnieć, że Wassim Ben Tara ma polskie korzenie – jego matka jest Polką.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: stalnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę