Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Nowy środkowy w Jastrzębskim Węglu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Dawid Dryja. Umowa z 29-letnim środkowym będzie obowiązywać na dwa najbliższe sezony. O miejsce w składzie będzie walczył między innymi z Jurijem Gladyrem.

Jastrzębski Węgiel odkrywa kolejne karty swojej układanki. W międzysezonowej przerwie do mistrza Polski dołączył Dawid Dryja.Jastrzębski Węgiel był pierwszym klubem, który odezwał się do mnie po sezonie z ofertą, z czego bardzo się cieszę. Stąd też mój wybór padł właśnie na ten klub. Patrząc z boku Jastrzębski Węgiel zawsze jawił mi się jako solidny i poukładany klub – mówi Dawid Dryja.Zawodnik ten jest bardzo dobrze znany w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej ma już za sobą 10 sezonów. W siatkarskiej elicie ligowej w kraju rozegrał 195 meczów, w których zdobył 1016 punktów (w tym 104 asy serwisowe i 199 punktowych bloków). Największa liczba punktów zdobytych przez Dawida Dryję w meczu ligowym to 18 „oczek” w barwach MKS Będzin (starcie z Vervą Warszawa Orlen Paliwa w sezonie 2019/2020).

Pochodzący z Jasła siatkarz debiutował na plusligowych parkietach w barwach AZS Politechniki Warszawskiej.  Większość swojej sportowej kariery spędził w drużynie Asseco Resovii Rzeszów (2011-2012, 2014-2019), z którą zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz zagrał w finale Ligi Mistrzów w Berlinie (srebro). Ponadto występował również w Effectorze Kielce, MKS Będzin, a ostatni sezon spędził w Cerradzie Enei Czarnych Radom. Za sobą ma także występy w kadrze narodowej B, z którą w 2015 roku wywalczył w Wałbrzychu brązowy medal Ligi Europejskiej.

– Dawid Dryja to zawodnik z wieloletnim doświadczeniem w PlusLidze. Grał w kilku różnych klubach, w tym także zespole walczącym o najwyższe cele w kraju i Europie, w którym zaznał smaku zwycięstwa w lidze w postaci mistrzostwa Polski. Głęboko wierzę, że te wszystkie czynniki zaprocentują w grze tego środkowego w barwach naszego klubu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę