Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Nowy atakujący Krispolu, przedłużone kontrakty w BAS-ie i Avii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Krispol Września, BAS Białystok i Avia Świdnik odkryły kolejne karty w składach na kolejny sezon. Wrześnianie poinformowali o pozyskaniu nowego atakującego. Będzie nim Filip Roque de Oliveira. Na przedłużenie kontraktów z BAS-em i Avią zdecydowali się z kolei Jakub Abramowicz i Rafał Obermeler.

Filip Roque de Oliveira został nowym atakującym Krispolu Września. Zawodnik jest wielokrotnym reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych: U-17 i U-18. W poprzednich latach reprezentował SMS PZPS Spała oraz młodzieżowe drużyny Jastrzębskiego Węgla.Przypomnijmy, że Krispol Września potwierdził już przedłużenie współpracy z Marcinem Krawieckim – rozgrywającym, Tomaszem Narowskim – środkowym, a także podpisanie kontraktu z Adamem Herbichem.

Kadrowe wieści napłynęły też z obozów BAS-u Białystok i Avii Świdnik. W ekipie z Podlasia na przedłużenie kontraktu zdecydował się Jakub Abramowicz. Będzie to już jego drugi sezon w Białymstoku, do którego trafił z KPS-u Siedlce. Z kolei w Avii ostatnim zawodnikiem, który podpisał umowę przed sezonem 2020/2021 jest Rafał Obermeler. Mierzący 201 cm zawodnik przyszedł do Avii w 2018 roku z Lechii Tomaszów Mazowiecki. W swoim drugim sezonie udało mu się wraz z drużyną awansować do I ligi. Wychowanek Łuczniczki  Bydgoszcz będzie konkurował na środku z Konradem Machowiczem, Łukaszem Swodczykiem i Damianem Boruchem.

– Decyzja o przedłużeniu kontraktu była dosyć prosta. Wizja i ciągły rozwój klubu oraz miasto Świdnik, w którym nic mojej rodzinie nie brakuje jedynie przyspieszyła ten wybór. Cel na następny sezon będzie niezmienny, nadal chcemy wygrywać, a drużyna stworzona przez zarząd i trenera ma nam to zagwarantować. Mieszanka młodości i doświadczenia plus super atmosfera – będzie się działo! – powiedział Rafał Obermeler.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

 

źródło: avia-swidnik.pl, Facebook, inf. własna, tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved