Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy asystent Igora Kolakovicia w Zawierciu

Nowy asystent Igora Kolakovicia w Zawierciu

fot. odbojka.me

Do sztabu szkoleniowego Jurajskich Rycerzy dołącza Srdjan Popović. Niespełna 52-letni Czarnogórzec będzie pełnił rolę asystenta Igora Kolakovicia. – Możliwość ponownej współpracy znaczy dla mnie bardzo wiele. Uważam, że jest jednym z najlepszych szkoleniowców w Europie, a ja będę mógł przy nim rozwijać swoje trenerskie umiejętności – zaznacza Popović.

– Sam przez lata byłem naczelnym orędownikiem tego, by w sztabach szkoleniowych polskich klubów pracowali rodzimi trenerzy, również w roli asystentów zagranicznych szkoleniowców. Życiowe doświadczenia potrafią jednak zmienić perspektywę i to czasami o 180 stopni. Gdy sam zacząłem pracę na obczyźnie w roli pierwszego trenera, zrozumiałem, jak dużym ułatwieniem byłoby posiadanie rodaka w sztabie – mówi dyrektor sportowy Aluron CMC Warty Zawiercie, Oskar Kaczmarczyk.– Srdjan to zaufany człowiek Igora Kolakovicia i jego przyjaciel. Mają za sobą wiele lat wspólnej pracy. Jesteśmy przekonani, że Pop będzie ogromnym wsparciem dla Igora zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej, a to przełoży się na jeszcze lepsze efekty – dodaje Kaczmarczyk.

Srdjan Popović to szkoleniowiec z blisko 20-letnim doświadczeniem. Przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję asystenta trenera reprezentacji Czarnogóry i prowadził kadrę juniorów tego kraju. Oprócz tego zarządzał założonym w 2016 roku klubem OK Top Volley Podgorica, w którym szkolił najmłodszych adeptów i adeptki siatkówki. – Decyzja o rezygnacji z tych zobowiązań nie była łatwa, ale podjąłem ją po rozmowie z Igorem. Powiedział, że klub jest doskonale zorganizowany i ma najwierniejszych kibiców. Wiem też, że PlusLiga jest bardzo silna. To jedna z trzech, jeśli nie dwóch najlepszych lig na świecie – przyznaje Srdjan Popović.

Kariery Srdjana Popovicia i Igora Kolakovicia są zbieżne w wielu punktach. Popović podobnie jak Igor, jako siatkarz był rozgrywającym i przez całą karierę występował tylko w dwóch klubach, Budućnosti Podgorica oraz belgradzkim Partizanie. Po zakończeniu kariery przez Kolakovicia i objęciu przez niego funkcji trenera Budućnosti, to właśnie Popović odpowiadał za rozegranie w klubie z Podgoricy. Razem poprowadzili go do pierwszych sukcesów. Już w premierowym sezonie Igora w nowej roli zdobyli wicemistrzostwo Jugosławii, a pod koniec 2000 roku Puchar Jugosławii, pierwsze trofeum w historii klubu. W 2002 roku Budućnost zdobyła pierwsze mistrzostwo Jugosławii. Dwa lata później Pop zakończył karierę i został asystentem Kolakovicia.

– Z Igorem znamy się od wielu lat. Najpierw był moim trenerem, gdy jeszcze występowałem jako zawodnik, a później zostałem jego asystentem. Pracowaliśmy razem w sumie przez 6 lat, 4 w Budućnosti, a później dwa w AS Cannes. Możliwość ponownej współpracy znaczy dla mnie bardzo wiele. Uważam, że jest jednym z najlepszych szkoleniowców w Europie, a ja będę mógł przy nim rozwijać swoje trenerskie umiejętności – zaznacza Popović.

Srdjan Popović ma też bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą. Przez lata prowadził reprezentację Czarnogóry juniorów, czterokrotnie zdobywał też mistrzostwo kraju z juniorskim zespołem Budućnosti. – Popa poznałem, gdy miał 12 lat. Był najpierw moim kolegą z drużyny, a później kapitanem zespołu, z którym jako trener zdobywałem pierwsze trofea w karierze. Następnie został moim asystentem w Budućnosti, pracowaliśmy też razem w AS Cannes. Nie mogę się doczekać ponownej współpracy, nie tylko dlatego, że mamy za sobą tak bogatą przeszłość, ale przede wszystkim, bo to najwspanialszy człowiek, jakiego kiedykolwiek poznałem – komplementuje Srdjana Popovicia trener Igor Kolaković.

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę