Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS nowym liderem, Sokół z pierwszą porażką

I liga K: LOS nowym liderem, Sokół z pierwszą porażką

LOS Nowy Dwór Mazowiecki po zwycięstwie w Sosnowcu został nowym liderem I ligi kobiet. Dotychczasowy lider, Sokół Mogilno niespodziewanie przegrał mecz w Białymstoku z tamtejszym BAS-em. Cenne trzy punkty do swojego konta dopisał beniaminek z Imielina po zwycięstwie 3:0 z SAN-Pajdą Jarosław. Nie wiedzie się ekipie Solnej, która przegrała siódmy mecz z rzędu i jest czerwoną latarnią.

NIESPODZIEWANA PORAŻKA, STRACONY FOTEL LIDERA

W pierwszym secie meczu w wyrównana gra toczyła się do stanu po 6. Przy serii zagrywek Ludovici Menecozzii BAS odskoczył swoim rywalkom na siedem punktów (14:7). W zespole z Mogilna szwankowało przyjęcie. Tak wysoka przewaga gospodyń utrzymała się do stanu 17:10. Wówczas do odrabiania strat zerwały się mogilnianki. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Aleksandra Cabaj, przewaga miejscowej ekipy zmalała do trzech punktów (17:14). Białostoczanki  odskoczyły na cztery punkty, po ataku z szóstej strefy Mai Szymańskiej (22:18). Dzięki Łuczyszyn Sokół odrobił straty i miał w górze piłkę setową, której nie wykorzystał. W grze na przewagi lepsze okazały się białostoczanki. Atak ze środka Magdaleny Ociepy zamknął tę partię.

Otwarcie drugiej partii należało do zespołu z Mogilna, asami serwisowymi popisała się Sandra Świętoń, było 4:0 dla gości. Grę przerwał trener Sebastian Grzegorek, jego podopieczne dzięki Paulinie Niedźwieckiej oraz Julii Papszun odrobiły straty i prowadziły 5:4. Do stanu po 10 toczyła się wyrównana gra po czym do głosu doszły gospodynie. W zespole z Mogilna szwankowało przyjęcie, siatkarki Sokoła myliły się w ataku, dzięki Menecozzi BAS prowadził 15:10. Przyjezdne były w odwrocie, nie potrafiły zniwelować strat, Po punktowym bloku na Martynie Szczepule było 20:15 dla zespołu z Podlasia. Podopieczne trenera Mikołaj Mariaskina zerwały się do odrabiania strat przy stanie 24:19. Zryw okazał się być mocno spóźniony, błąd w polu zagrywki Szczepańskiej zakończył set numer dwa.

W ostatniej odsłonie tego meczu do stanu po 10 wynik oscylował wokół remisu. Mogilninanki popełniły błędy w ataku, przegrywały 11:14. Po sprytnej kiwce Pauliny Niedźwieckiej było 20:14 dla gospodyń. Pomimo niekorzystnego wyniku drużyna z Mogilna nie poddawała się. Ciężar gry na siebie wzięła Paulina Brzoska, punktowała Sandra Świętoń, Sokół przegrywał 20:21. Przy serii zagrywek Szczepańskiej przyjezdne prowadziły 24:22. Nie wykorzystały swoich szans na wygranie tego seta, popełniły błędy własne. W grze na przewagi po raz kolejny lepsze okazały się zawodniczki z Podlasia. Kontratak ze środka Magdaleny Ociepy sprawił, że trzy punkty pozostały Białystoku.

MVP: Ludovica Menecozzi

BAS Białystok  – Sokół Mogilno 3:0
(29:27, 25:22, 28:26)

BAS: Ociepa, Menecozzi, Kuriata, Szymańska, Niedźwiedzka,  Papszun, Szmigielska (libero) oraz Sokolińska,  Wojciechowska, Biała, Michalewicz (libero)
Sokół: Przybylo,  Nowak,  Szczepańska, Świętoń,  Szczepuła,  Brzoska, Rafałko (libero) oraz Łuczyszyn,  Cabaj

W początkowym okresie gry obie ekipy grały punkt za punkt (3:3, 5:5). Dzięki Oliwii Laszczyk Płomień prowadził 7:5. Nowodworzanki szybko wyrównały stan rywalizacji na 7:7,  że środka punktowała Izabela Filipek oraz Marta Budnik. Przyjezdne poszły za ciosem, z dobrej strony pokazała się Agata Plaga,  przy jej serii zagrywek LOS zbudował sobie czteropunktową przewagę (13:9). Wiceliderki tabeli kontrolowały boiskowe wydarzenia, lepiej zagrały w obronie. Nowodworzanki powiększyły przewagę do sześciu punktów, po kiwce Marty Budnik (21:15). Atak Agaty Plagi zamknął pierwszego seta.

Tylko na początku drugiej partii Płomień dotrzymał kroku LOS-owi. Po asie serwisowym Natalii Sidor było 6:4 dla zespołu z Mazowsza. Gospodynie popełniły błędy w ataku oraz przyjęciu, po kontrataku Agaty Plagi przegrywały 6:12, grę przerwał trener Zabielny. Set miał jednostronny przebieg,  siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego dominowały w każdym elemencie siatkówki. Po asie serwisowym Agaty Plagi było 17:8. Do końca partii trwał popis gry podopiecznych trenera Bartosza Kujawskiego.  Błąd w ataku Marty Twardoch zakończył rywalizację w tej części gry.

Odrzucone od siatki gospodynie po kontrataku Plagi przegrywały 2:6. Prowadzenie nowych liderek tabeli ani przez moment nie było zagrożone. Zespół gości po zbiciu Sidor miał pięć punktów więcej (14:9). Chwilowy przestój w grze gości, sprawił że o przerwę poprosił trener Bartosz Kujawski (14:12). Po niej nowodworzanki powróciły do swojej dobrej gry. Dominowały w polu zagrywki oraz w kontratakach. Po asie serwisowym Plagi było 21:16. Ostatni punkt atakiem ze środka zdobyła Filipek.

MVP: Matylda Grabowska

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(18:25, 13:25, 17:25)

Płomień: Kaczmarzyk, Karnicka, Cur-Słomka,  Laszczyk, Twardoch,  Buczek,  Samul (libero) oraz Witkowska, Poreda,  Bagniak
LOS: Sidor, Filipek, Plaga, Grabowska, Kowalczyk, Budnik, Bodasińska (libero) oraz Bolińska, Stachowiak, Woźniak, Bąkiewicz