Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS pierwszy zapewnił sobie pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym

I liga K: LOS pierwszy zapewnił sobie pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym

LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 3:0 z BAS-em Białystok i zapewnił sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Po wysoko przegranym pierwszym secie ekipa z Podlasia postawiła opór swoim rywalkom, na niewiele się to zdało. Liderki tabeli wygrały piętnasty mecz z rzędu, do fazy play-off przystąpią z pierwszego miejsca.

ZDECYDOWANA DOMINACJA

W pierwszym secie spotkania zarysowała się wyraźna przewaga gospodyń. Przy serii zagrywek Malwiny Stachowiak oraz ataku Agaty Plagi było 8:3 dla LOS-u. Gospodynie lepiej zagrały na siatce, zdobyły punkty przy swoich zagrywkach. Po asie serwisowym Matyldy Grabowskiej było 16:11. Drużyna z Podlasia stanęła w miejscu. Dobrze spisała się również Marta Budnik, dzięki niej gospodynie prowadziły 20:13. Atak ze skrzydła Agaty Plagi zakończył tę część meczu.

WYRÓWNANA GRA

W drugiej partii spotkania na boisku trwała zacięta wymiana. Żadnej z ekip nie udało się zbudować wyraźnej przewagi, wynik oscylował wokół remisu (4:4, 8:8, 11:11). Nowodworzanki zanotowały przestój, popełniły błędy w ataku. Ich rywalki zbudowały sobie czteropunktową przewagę, ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Ociepa oraz Maja Szymańska, BAS prowadził 15:11. Sygnał do odrabiania strat dała Katarzyna Kowalczyk, zniwelowała straty do dwóch punktów (13:15). Przyjezdne również popełniły błędy w ataku, po tym jak pomyliła się Renata Biała tablica wyników wskazała na remi po 19. Przy stanie 22:21 BAS popełnił błąd, który kosztował go utratę punktu. Kolejny raz dała o sobie znać Agata Plaga, po jej ataku LOS wygrał 25:23.

NIE DAŁY RADY

W ostatniej partii spotkania gospodynie nie potrafiły zbudować sobie przewagi. Podobnie jak to miało miejsce w drugim secie meczu wynik był remisowy (5:5, 7:7, 11:11). Następnie w polu zagrywki zameldowała się Urszula Bolińska, LOS odskoczył na cztery punkty (15:11). Gospodynie tę przewagę utrzymały do stanu 17:13. Sygnał do odrabiania strat dała Renata Biała, doprowadziła do remisu 18:18. Końcówka seta należała do liderek tabeli. Niezawodna Agata Plaga wyprowadziła swój zespół na trzypunktową przewagę (21:18). Był to moment zwrotny tej części gry. Blok Izabeli Filipek zakończył mecz.

Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0
(25:14, 25:23, 25:23)