Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowe wyzwanie dla Szymona Romacia

Nowe wyzwanie dla Szymona Romacia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Do Lublina przywiózł niestygnącą gotowość do podejmowania wyzwań i pragnienie przypomnienia się polskiej publiczności, podsycane potencjałem, który niemal każdego dnia pozwalał się odkrywać na nowo. Zapisał się w historii klubu jako jeden z architektów awansu do elity. Teraz Szymon Romać poszuka nowych wyzwań.

Był jednym z tych siatkarzy, których pojawienie się w Lublinie w 2020 roku wybrukowało marzeniami drogę do PlusLigi. Przez kolejne miesiące tworzenia historii klubu na parkiecie był znakomicie naoliwioną maszyną, napędzaną zaufaniem. O obliczu drużyny stanowił nie tylko na parkiecie – jej tożsamość formował także w szatni i poza nią. Jego entuzjastyczne reakcje na parkiecie uskrzydlały siatkarzy i kibiców. Grę drużyny tłumaczył na język emocji.Szymon wniósł do naszej drużyny bezcenny kapitał: potrafił tak zarządzać własnymi ambicjami i dążeniami, by przekuwać je na dobro zespołu. Jego gra przez trzy sezony potwierdzała słuszność naszych poszukiwań, zorientowanych na siatkarzy głodnych sukcesu i rozwoju. Szymon okazał się wzorem  tego, jak mieścić w swojej charakterystyce rosnące doświadczenie, nie osłabiając entuzjazmu z przeżywania siatkówki. Każda wysoko postawiona poprzeczka staje się jego kapitałem. Jestem przekonany, że odchodzi od nas, tęskniąc do kolejnego wyzwania. Taką postawą nas inspirował i dziękujemy Mu za to, że zapisuje się w naszych wspomnieniach jako najlepsza wersja samego siebie – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Lublin.

Szymon Romać zdobył dla LUK Lublin w PlusLidze 382 punkty. W minionym sezonie przekroczył barierę 1000 punktów w PlusLidze. Jego najlepszy mecz przypadł na wcześniejszy sezon – w starciu ze Ślepskiem Suwałki zdobył 32 punkty, ustanawiając swój plusligowy rekord. Był także najlepiej punktującym siatkarzem zwycięzców w historycznym starciu z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. O jego wszechstronności i ciągłym rozwoju świadczy mecz z Cuprum Lubin, kiedy blokując rywali pięciokrotnie, czynił to częściej niż kiedykolwiek wcześniej.

Mój czas w LUK Lublin wraz z zakończonymi rozgrywkami dobiegł końca. Był to bardzo owocny okres dla mnie jak i dla całego klubu. Awansowaliśmy do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której rok po roku poprawiliśmy swój wynik i grę zespołu. W minionym sezonie  zabrakło bardzo niewiele, aby znaleźć się w najlepszej ósemce. Jako zespół świetnie się dogadywaliśmy i myślę, że to zgranie oraz atmosfera, którą stworzyli ci wspaniali ludzie w szatni, była kluczem do naszej dobrej gry. To były bardzo ciekawe trzy lata. Nie tylko siatkarsko, ponieważ Lublin jako miasto bardzo przypadł do gustu całej naszej rodzinie. Poznaliśmy tu wielu wartościowych i życzliwych ludzi oraz wywozimy masę fajnych wspomnień. Na koniec chciałbym ogromnie podziękować kibicom, którzy byli niesamowici, zawsze obecni, zawsze gotowi do gorącego dopingu. Bez względu na wyniki zawsze mieliśmy ich wsparcie, za to wielki szacunek. Teraz przede mną nowy etap i nowe wyzwania, które motywują mnie do dalszego rozwoju i ciężkiej pracy. Na koniec powiem po prostu, Lublin – wielkie dzięki – powiedział Szymon Romać.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2023/2024

źródło: lkpslublin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę