Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowe twarze w Asseco Resovii

Nowe twarze w Asseco Resovii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia przyzwyczaiła kibiców, że w okienku transferowym nie pozostaje bierna. I tym razem na Podkarpaciu szykuje się trochę zmian, ale w porównaniu do rewolucji, które zachodziły poprzednio, tym razem spora część drużyny zostaje w Rzeszowie. Jak informuje portal nowiny24.pl pod skrzydła Alberto Giulianiego ma jednak trafić kilka ciekawych nazwisk.

Trener Alberto Giuliani jeszcze w trakcie sezonu przedłużył kontrakt z klubem. W drużynie ma pozostać również rozgrywający i kapitan rzeszowian Fabian Drzyzga, który nadal będzie tworzył duet z Pawłem Woickim.Aż trzech zawodników na pozycji przyjmującego pozostanie w kadrze klubu ze stolicy Podkarpacia. Barw Asseco Resovii nadal będą bronić Nicolas Szerszeń, Klemen Cebulj, a także doświadczony Rafał Buszek. Do PlusLigi ma wrócić występujący nie tak dawno w Kędzierzynie-Koźlu Sam Deroo. Belgijski siatkarz aktualnie walczy o mistrzostwo Rosji z Dinamem Moskwa. Nową twarzą ma zostać za to Efe Bayram. Przyjmujący gra w Halkbank Ankara, gdzie wcześniej pracował Alberto Giulliani. 19-latek na kolejny sezon może zostać wypożyczony do któregoś z klubu Plus Ligi.

Całkiem nowy będzie duet atakujących. Karol Butryn ma przenieść się do Olsztyna, a jego miejsce zajmie Maciej Muzaj. Reprezentacyjny bombardier ten sezon zaczął w Rosji, skąd przeniósł się do włoskiej Sir Safety Perugia. Muzaja na tej pozycji będzie wspierać Jakub Bucki. Bucki z bardzo dobrej strony pokazał się w drugim półfinałowym meczu Jastrzębskiego Węgla z Vervą Warszawa i to on został wybrany MVP spotkania. Jastrzębianie aktualnie czekają już tylko na rywala w walce o złoto PlusLigi.

Na pozostanie w Rzeszowie zdecydował się amerykański środkowy Jeffrey Jendryk. Wydaje się, że liderem na środku siatki będzie Jakub Kochanowski, który do Rzeszowa przyjdzie z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Trener Giuliani ma także postawić na swojego podopiecznego z kadry Słowenii – Jana Kozamernika, a skład na tej pozycji ma uzupełnić pozostający w Rzeszowie Bartłomiej Krulicki.

Kochanowski nie jest jedynym zawodnikiem, który do Rzeszowa ma przenieść się z Opolszczyzny. Władzom klubu udało się pozyskać jednego z najlepszych libero na świecie Pawła Zatorskiego. Duet z reprezentantem Polski będzie tworzyć Michał Potera.

Taki plan na kadrę na kolejny sezon ma Alberto Giuliani. Czy władzom Asseco Resovii uda się spełnić wszystkie kadrowe cele włoskiego szkoleniowca?

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2021/2022

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę