Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Nowa rozgrywająca w BKS-ie Bielsko-Biała

fot. tauronliga.pl

BKS BOSTIK Bielsko-Biała poinformował o pozyskaniu kolejnej nowej zawodniczki. W sezonie 2021/2022 barw bialskiego klubu będzie bronić Karina Chmielewska. – Przyglądaliśmy się jej od dłuższego czasu, a przekonała nas na pewno jej waleczność. Wiem, że chce się rozwijać i na pewno jest przed nią jeszcze dużo pracy, ale jestem przekonany, że wraz z Eweliną Polak będą stanowiły ciekawą parę rozgrywających – powiedział trener BKS-u Bartłomiej Piekarczyk.

Karina Chmielewska urodziła się 25 kwietnia 1997 roku. Mierząca 173 cm wzrostu siatkarka swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w Sandomierzu. Jako kadetka była powoływana do szerokiej kadry Polski i jeździła na zgrupowania do SMS-u Sosnowiec. Od 2012 roku była siatkarką MKS-u SAN-Pajda Jarosław, w którym grała przez 9 lat najpierw w drużynach młodzieżowych, a później seniorskiej. Z zespołem z Jarosławia zagrała w finałach mistrzostw Polski kadetek i juniorek, awansowała do drugiej, a następnie do I ligi kobiet. Karina Chmielewska była częścią jednego z największych sukcesów w historii klubu z Jarosławia, a mianowicie awansu do Final Four Pucharu Polski w 2020 roku. W Akademickich Mistrzostwach Polski występowała z kolei w drużynie Uniwersytetu Rzeszowskiego, z którym zdobyła wicemistrzostwo Polski i została wybrana najlepszą rozgrywającą zawodów. Wraz ze swoim akademickim zespołem zajęła także 5. miejsce w mistrzostwach Europy.W poprzednim sezonie wystąpiła w 28 meczach swojej drużyny, zdobywając 72 punkty (35 blokiem, 19 zagrywką i 18 atakiem).

Karina była bardzo wyróżniającą się rozgrywająca w I lidze, a my szukaliśmy kogoś, kto nie boi się wyzwań i ciężkiej pracy. Wybór padł na Karinę, której przyglądaliśmy się od dłuższego czasu, a przekonała nas na pewno jej waleczność. Wiem, że chce się rozwijać i na pewno jest przed nią jeszcze dużo pracy, ale jestem przekonany, że wraz z Eweliną Polak będą stanowiły ciekawą parę rozgrywających – powiedział o swojej nowej zawodniczce Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę