Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowa rola Michała Ruciaka

Nowa rola Michała Ruciaka

fot. plusliga.pl

Do sztabu szkoleniowego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w roli team managera, dołączył Michał Ruciak. Niedawno, były zawodnik ZAKSY i wielokrotny reprezentant Polski ogłosił swoją decyzje o zakończeniu kariery. Michał Ruciak nie rozstaje się jednak z siatkówką, zostaje w Kędzierzynie-Koźlu, obejmując nowa rolę w sztabie szkoleniowym Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Michał Ruciak ma za sobą piękną karierę siatkarską. Po 29 latach zawodowej gry w siatkówkę, z czego aż 21 spędził na boiskach PlusLigi, może się pochwalić bogatym dorobkiem trofeów.Z PGE Skrą Bełchatów zdobywał tytuł wicemistrza Polski, a z AZS-em Olsztyn wicemistrzostwo (2004/2005) oraz brązowe medale w zmaganiach ligowych (2005/2006, 2006/2007, 2007/2008). Jednak to czas spędzony w ZAKSIE był szczególnie owocny. Michał Ruciak przez siedem sezonów bronił barw tego klubu, w tym czasie dwukrotnie zdobywając Puchar Polski (2012/2013, 2013/2014),  dwa razy zostając wicemistrzem kraju (2010/2011, 2012/2013) oraz sięgając po brąz PlusLigi (2011/2012), do tego dodając srebrny medal Pucharu CEV (2010/2011). Michał to również wielokrotny reprezentant Polski, w biało-czerwonych barwach rozegrał 166 meczów, zdobywając medale mistrzostw Europy (złoto w 2009 roku i brąz w 2011), Ligi Światowej (złoto w 2012 roku i brąz w 2011) oraz Pucharu Świata (srebro w 2011 roku).

Jak sam deklarował, po zakończeniu siatkarskiej kariery nie wyobrażał sobie rozbratu z siatkówką. I tak jego zawodowe ścieżki ponownie połączyły się z kędzierzyńskim klubem. W Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle będzie pełnił rolę team managera. – Na pewno będzie to dla mnie nowe wyzwanie, a znając oczekiwania zawodników, zdaję sobie sprawę, że nie będzie to proste zadanie. Życie jednak otwiera przed nami różne drzwi i trzeba sobie umieć z tym radzić. Oczywiście mam duży sentyment do ZAKSY, jest to klub, z którym osiągałem największe sukcesy w swojej karierze. Bardzo się cieszę, że mogę tutaj wrócić i być częścią ekipy. Na pewno dużym plusem dla mnie jest to, że znam część sztabu, więc komunikacja powinna przebiegać w tym momencie dużo łatwiej. Wierzę w to, że stworzymy super kolektyw i będziemy razem walczyć o najwyższe cele – przyznał Michał Ruciak.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę