Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowa libero w MKS-ie Kalisz

Nowa libero w MKS-ie Kalisz

Władze Energi MKS Kalisz poinformowały o pozyskaniu nowej zawodniczki. Jedną z pary libero w sezonie 2021/2022 będzie 23-letnia Kinga Wysokińska. Zawodniczka w poprzednim sezonie reprezentowała barwy pierwszoligowego KS-u Częstochowianka. 

Kinga Wysokińska ma 172 centymetry wzrostu, urodziła się 25 grudnia 1997 roku, a swoją karierę zaczynała w MUKS-ie Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Później reprezentowała barwy Budowlanych Łódź w rozgrywkach Młodej Ligi, była też najlepszą libero turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek w sezonie 2014/2015, na których wraz z łódzkim zespołem zdobyła brązowy medal.W TAURON Lidze spędziła dwa lata, w sezonie 2017/2018 grała w Treflu Proximie Kraków, dwa sezony wcześniej reprezentując Budowlanych Łódź. Po odejściu z Trefla Proximy dołączyła do KS-u Częstochowianka. W poprzednim sezonie była pewnym punktem zespołu spod Jasnej Góry. Wystąpiła w 23 z 24 meczów, w całym sezonie przyjmowała 485 razy ze skutecznością 45%.

Kinga Wysokińska jest pierwszą libero kaliskiego zespołu z kontraktem na nowy sezon, a w dotychczas ogłoszonym składzie dołącza do Sylwii Kucharskiej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: mks-kalisz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę