Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nowa hala na siatkarskiej mapie Polski. Kto może w niej zagrać?

Nowa hala na siatkarskiej mapie Polski. Kto może w niej zagrać?

fot. CEV

Na początku grudnia oficjalnie otworzono nowoczesną halę w Gorzowie Wielkopolskim. Arena Gorzów zdążyła już gościć siatkarskie rozgrywki – mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA, w której grała młodzieżowa reprezentacja Polski siatkarzy. Teraz czeka na kolejne międzynarodowe wydarzenia siatkarskie. Otrzymała bowiem właśnie homologację Europejskiej Federacji Siatkarskiej – CEV.

Polska obiektami siatkarskimi stoi

Łódź, Kraków, Bydgoszcz, Trójmiasto, Gliwice, Katowice – to tylko mała część miast z halami świetnie znanymi polskim kibicom siatkarskim, a także polskim drużynom narodowym. Do nich teraz dołączył nowy obiekt w Gorzowie Wielkopolskim. Plany, jakie są z nim związane są dalekosiężne i już niedługo będzie można oglądać w nim siatkówkę na najwyższym, światowym poziomie.

Zarządcy hali za pomocą swoich social mediów podali bardzo pozytywne informacje. Na profilu „arenagorzow” w serwisie Instagram można przeczytać:

– Otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość! Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej wydała homologację hali sportowej dla naszego obiektu. Co więcej, Arena Gorzów otrzymała najwyższą z możliwych kategorii – kategorię 1 – poinformowali pracownicy gorzowskiej hali sportowej. Co dla obiektu oznacza taki dokument?

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Arenie Gorzów można rozgrywać wszystkie zawody w piłce siatkowej z rundą finałową Mistrzostw Europy i Superfinałami Ligi Mistrzów włącznie.

Kto może zagrać w Arenie Gorzów?

Jak na razie w Gorzowie Wielkopolskim siatkówka klubowa próbuje wrócić do lat świetności. Jak na razie jednak trudno więc oczekiwać, że gościć będą w niej w większym wymiarze europejskie puchary. Jednak siatkówki na najwyższym poziomie w niej nie zabraknie, a obiekt będzie się starać o organizację wielu ciekawych wydarzeń. Tych siatkarskich również.

W jednym czasie w obiekcie może przebywać ponad pięć tysięcy osób. To trochę za mało, jeśli chodzi o ważne starcia reprezentacji siatkarzy. Nie zamyka to jednak drogi do rozgrywania meczów siatkarek i to one być może będą mogły jako pierwsze przetrzeć szlagi w seniorskich rozgrywkach siatkarskich.

Polska jest krajem, który organizuje wiele wydarzeń siatkarskich w ciągu roku. Część z  nich z powodzeniem będzie mogła być rozgrywana w  Arenie Gorzów.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved