Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowa atakująca we Wrocławiu

Nowa atakująca we Wrocławiu

fot. owlsports.com

We wrocławskiej drużynie na nadchodzący sezon coraz mniej niewiadomych. Ostatnio ogłoszona została pierwsza atakująca – Małgorzata Jasek, a teraz przyszedł czas na drugą siatkarkę na tej pozycji. #VolleyWrocław wzmocni 25-letnia Izabella Rapacz.

Izabella Rapacz jest Amerykanką polskiego pochodzenia i posiada dwa obywatelstwa. Urodziła się w Krakowie, lecz nie mieszkała tam długo, gdyż razem z rodzicami przeniosła się do Chicago. Początkowo postawiła na koszykówkę, jednak ostatecznie zdecydowała się na siatkówkę. W USA występowała w drużynie Temple University. Do Polski wróciła w 2018 roku, gdy podpisała kontrakt z pierwszoligowym Energetykiem Poznań. Szybko stała się tam podstawową atakującą i zmieniła parkiety na LSK. W minionym sezonie broniła barw Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Teraz przenosi się do Wrocławia. – Słyszałam wiele dobrego od moich amerykańskich koleżanek, które wcześniej grały we Wrocławiu. Postanowiłam więc spróbować pomóc klubowi i swoją grą podnieść poziom wrocławskiej drużyny. #VolleyWrocław jest bardzo profesjonalnym klubem i mam ogromny zaszczyt, że dano mi szansę reprezentowania tego klubu – powiedziała Izabella Rapacz, atakująca #VolleyWrocław.Skompletowaliśmy właśnie pozycję atakującej w naszej drużynie. O miejsce w pierwszej szóstce rywalizować będzie Gosia Jasek i Iza Rapacz. Razem z Wojtkiem Kurczyńskim ustaliliśmy, że rywalizacja na tej pozycji z pewnością przyczyni się do uzyskania lepszego wyniku przez cały zespół. Cieszę się zatem, że udało nam się pozyskać te dwie atakujące i mocno liczę na dobry sezon w ich wykonaniu – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.  Izabella Rapacz jest drugą ogłoszoną atakującą w zespole #VolleyWrocław. Ma 25 lat i mierzy 188 cm wzrostu. Zasięg w ataku to 305 cm.

Skład #VolleyWrocław coraz bardziej się krystalizuje. W ostatnim czasie poznaliśmy dwie nowe atakujące: Izabellę Rapacz i Małgorzatę Jasek. Wcześniej klub podpisał kontrakty z trzema przyjmującymi: Natalią Murek, Paulą Słonecką i Joanną Chorążą, dwiema libero Karoliną Pancewicz i Agnieszką Adamek, dwiema środkowymi Aleksandrą Gancarz i Karoliną Fedorek oraz rozgrywającą Weronika Wołodko. Pierwszym trenerem pozostanie Wojciech Kurczyński, a pomagał mu będzie Dawid Murek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron Ligi

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę