Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Norwid z triumfem w Częstochowie, na podium jeszcze Mickiewicz i Lechia

Norwid z triumfem w Częstochowie, na podium jeszcze Mickiewicz i Lechia

W miniony weekend w Częstochowie zespoły z TAURON 1. Ligi walczyły o Puchar zielona-energia.com. Najlepsi w zmaganiach okazali się częstochowianie, którzy w finale pokonali rywali z Kluczborka. Trzecia lokata przypadła Lechii, która w tie-breaku pokonała beniaminka z Warszawy.

W miniony weekend w Częstochowie odbyła się druga edycja turnieju o Puchar zielona-energia.com. W zmaganiach udział wzięły Exact Systems Norwid Częstochowa, KKS Mickiewicz Kluczbork, Legia Warszawa i Lechia Tomaszów Mazowiecki. W trakcie dwóch dni rywalizacji emocji nie brakowało, bowiem w czterech me czach rozegrano aż trzy tie-breaki, a tylko jedno spotkanie skończyło się w czterech setach.

W półfinale gospodarze turnieju zmierzyli się z beniaminkiem ze stolicy. Podopieczni Piotra Gruszki prowadzili już 2:0, ale siatkarze Legii się rozkręcili. Doprowadzili do tie-breaka, w którym mieli szansę, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie jednak górą z tego starcia wyszli częstochowianie, którzy po walce na przewagi triumfowali 17:15. W drugim półfinale również walki nie brakowało. Po dwóch setach kluczborczanie remisowali z zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego, ale dwie kolejne odsłony padły ich łupem i to oni mogli cieszyć się awansem do finału.

W pojedynku o trzecie miejsce zmierzyły się Lechia i Legia. Inicjatywę przejmowali podopieczni Bartłomieja Rebzdy, którzy prowadzili 1:0 i 2:1, ale dopiero w tie-breaku przypieczętowali zwycięstwo. Beniaminkowi ponownie zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi, bo po raz drugi piątego seta przegrał różnicą zaledwie dwóch punktów. W finale Mickiewicz grał z Norwidem. Prowadził już 2:1, a w czwartej odsłonie był blisko zakończenia spotkania. Jednak częstochowianie wykazali chłodniejszą głowę i po walce na przewagi triumfowali 27:25. W tie-breaku poszli za ciosem, a dzięki temu wygrali pucharowe zmagania. MVP turnieju wybrany został Łukasz Łapszyński.