Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wiemy, kto będzie odpowiedzialny za pozycję libero w Norwidzie!

Wiemy, kto będzie odpowiedzialny za pozycję libero w Norwidzie!

fot. PressFocus

Norwid Częstochowa konsekwentnie idzie za ciosem i przedstawia nowe ogniwa na sezon 2024/2025. W klubie spod Jasnej Góry, który już niebawem przystąpi do swojego drugiego sezonu w PlusLidze zagra Mateusz Masłowski, który będzie sprawował obowiązki libero. 

MASŁOWSKI ODPOWIEDZIALNY ZA PRZYJĘCIE I OBRONĘ

Mateusz Masłowski ostatni sezon spędził w KGHM Cuprum Lubin. Z całkowitą pewnością ostatnie miesiące nie należały do łatwych. Z jednej strony w Lubinie liczyli na lepszy wynik, a z drugiej pogłoski o fuzji ze Stilonem Gorzów Wielkopolski zapewne nie wpływały korzystnie na samą atmosferę wokół klubu, jak i w szatni. Z kolei ostatnie cztery lata przed dołączeniem do Cuprum libero bronił barwy Enea Czarnych Radom. Na pewno, teraz kiedy dołącza do Noriwda, będzie mógł nieco odetchnąć, zważając na to, jaki skład się tworzy. Ambicje częstochowian będą znacznie wyższe, aniżeli utrzymanie, bowiem klub będzie chciał się pojawić w okolicach 10. miejsca.

W ostatnim sezonie PlusLigi Masłowski przyjmował pozytywnie na poziomie 47,02%, a perfekcyjnie na poziomie 18,81%. Zajął 25. miejsce w rankingu najlepiej przyjmujących PlusLigi. Za sobą ma już dziewięć rozegranych sezonów w rodzimej elicie, tak więc przed nim jubileuszowy, dziesiąty. Jeszcze będąc juniorem Masłowski występował w Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył Superpuchar Polski w 2013 roku oraz wicemistrzostwo Polski w 2014 roku. Barw Pasów bronił on także w latach 2016-2019. Jest licznie utytułowanym zawodnikiem z czasów juniorskich, bowiem dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski Juniorów, w 2013 roku wywalczył mistrzostwo Polski Kadetów, w 2012 i 2014 roku odpowiednio na jego szyi zawisł brąz mistrzostw Polski Młodzików i mistrzostw Polski Kadetów. W dodatku w 2014 roku zainkasował srebro Młodej Ligi, a dwa lata później srebro I ligi z SMS-em Spała.

– Myślę, że w Częstochowie tworzy się na nowo coś naprawdę fajnego. Mamy ciekawy zespół i bardzo się cieszę, że będę mógł być jego częścią. Dołożymy wszelkich starań, żeby wszyscy nasi kibice i ludzie związani z klubem mieli dużo radości i emocji związanych z naszymi występami w nadchodzącym sezonie. Nie mogę się już doczekać naszego pierwszego meczu w naszej pięknej hali z Waszą obecnością i dopingiem. Do zobaczenia – mówił Masłowski.

O potencjalnych ruchach klubu z Częstochowy, plotkach, pogłoskach, ale także i zamiarach innych klubów dowiedzą się Państwo z naszej karuzeli transferowej, która odnosi się także do I ligi kobiet, TAURON Ligi i TAURON 1.Ligi. Już w maju rozgrywająca znalazła się w drużynie sezonu 2023/2024 redakcji TAURON Ligi czy Strefy Siatkówki.

Zobacz również:
Michał Winiarski ma nowego asystenta. Pogłoski się sprawdziły

źródło: Norwid Częstochowa - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved