Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wolne wejście na mecz receptą patowych godzin? Norwid oraz rywal ZAKSY pomyśleli

Wolne wejście na mecz receptą patowych godzin? Norwid oraz rywal ZAKSY pomyśleli

fot. PressFocus

Rozgrywaniu spotkań w trakcie tygodnia o niebotycznych godzinach można by poświęcić spokojne kilka godzin. Przy rozgrywaniu spotkań o godzinie 15:45 we wtorek, środę czy czwartek może być trudno o przyciągnięcie takiej samej liczby kibiców, jak chociażby w sobotę czy niedzielę o godzinie 14:45 bądź 17:30. W Częstochowie jednak pojawił się pomysł, który ma ową frekwencję uratować. 

Za horyzontem grudzień. W kontekście PlusLigi będzie to kolejny, ale tylko w minimalnym ujęciu przełomowy moment. W 10. kolejce dojdzie do zmian godzin rozgrywanych spotkań. Tak więc we wtorek, środę oraz czwartek będziemy świadkami meczów, które rozpoczynać się będą o godzinach: 15:45, 18:20 oraz 21:00. I o ile tego typu pory nie stanowiłby przeszkody w tak oczywiste dni, jak sobota i niedziela, o tyle w środku tygodnia będą stanowić potężny kłopot przede wszystkim dla kibiców, którzy mogą jeszcze wówczas pracować. Na czoło wysunął się jednak Exact Systems Hemarpol Częstochowa, który popisał się ciekawym rozwiązaniem. Czy inne kluby PlusLigi pójdą w ślady beniaminka?

DARMOWE WEJŚCIE NA MECZ RECEPTĄ NA URATOWANIE FREKWENCJI?

W trakcie spotkania ósmej serii gier PlusLigi pomiędzy Norwidem Częstochowa a Asseco Resovią Rzeszów spiker informował o kolejnych spotkaniach, które w najbliższej przyszłości rozegra drużyna spod Jasnej Góry. Czynność zwyczajna, spotykana w każdej hali podczas spotkań. Jednakże wraz z przekazaniem wiadomości do zgromadzonej na trybunach publiki w hali przy ulicy Żużlowej o terminie pojedynku dziesiątej serii gier przeciwko Enea Czarnym Radom padł jeszcze jeden ważny szczegół. Otóż pojedynek, który odbędzie się 7 grudnia, w czwartek o godzinie 15:45 cechować się będzie wolnym wstępem. Każdy, kto jedynie będzie miał taką wolę i chęci będzie mógł obejrzeć to spotkanie z perspektywy trybun zupełnie za darmo.

Bezsprzecznie jest to ciekawe rozwiązanie, któremu jeszcze wiele osób zdąży się przyjrzeć. Czy jednak skuteczne? Zweryfikuje to samo spotkanie. Faktem natomiast jest, że w Częstochowie pomyśleli z dużym wyprzedzeniem i chcą, by w hali pojawiło się ponownie wiele osób. Tym razem jednak cena wejściówki w przypadku pracujących osób nie będzie odgrywać głównej roli, a godziny pracy. Bo co mają powiedzieć ci, którzy swoje obowiązki wypełniają w godzinach 9:00-17:00? Najpewniej zmuszeni będą do opuszczenia zbliżających się zawodów. Niemniej jednak pojawia się tutaj szansa przede wszystkim dla młodzieży, osób mniej zamożnych bądź takich, które do tej pory nie były przekonane co do oglądania siatkówki na żywo. Bo jak dają za darmo, to czemu nie skorzystać?

A władze klubu rzeczywiście pomyślały, bo doping i obecność każdej dodatkowej osoby na trybunach będzie nieoceniona w meczu “za sześć punktów” przeciwko Czarnym Radom. Ekipa z Mazowsza do tej pory jeszcze nie zapunktowała, podczas gdy beniaminek zdobył 6 punktów. Mimo wszystko będzie to bardzo ważne spotkanie w kontekście potencjalnego utrzymania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Czołowy siatkarz PlusLigi śmieje się z terminarza

NIE TYLKO W POLSCE, ALE Z UDZIAŁEM POLSKI

Do tego samego systemu dojdzie szybciej, bo już w nadchodzącą środę, 29 listopada. W Lidze Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w Ankarze, z miejscowym Ziraatem Bankasi. Dlaczego wspominamy o tym spotkaniu? A no dlatego, że w Turcji kibice na to spotkanie również będą mieli darmowy wstęp. Ci, którzy śledzą zagraniczne zmagania z pewnością wiedzą, że turecka publika jest o wiele bardziej żywiołowa, aniżeli ta w Polsce. Być może jest to również jeden z elementów układanki, który w mniejszym stopniu będzie mieć przełożenie na ewentualne powodzenie mistrzów Turcji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved