Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Norwid przywitał nowego zawodnika

Norwid przywitał nowego zawodnika

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dosłownie kilkadziesiąt minut byliśmy w niepewności, gdzie zagra Sebastian Adamczyk w przyszłym sezonie. Kilka chwil po tym, jak pożegnał go katowicki GKS, przywitał go częstochowski Norwid.

Nie upłynęła nawet godzina od ogłoszenia przez GKS, że Sebastian Adamczyk odchodzi z klubu, a pojawiła się informacja ze strony Norwidu Częstochowa, ze podpisała kontrakt z młodym środkowym.

kadrowicz w szeregach norwida

Reprezentant Polski Sebastian Adamczyk zagra w Norwidzie. 25-letni siatkarz występujący na pozycji środkowego bloku wraz z początkiem czerwca 2024 roku, dołączy do błękitno-granatowych – Już nie mogę doczekać się zbliżającego się sezonu PlusLigi. Zapraszam wszystkich częstochowskich kibiców do wpierania nas! Do zobaczenia w nowym sezonie – oznajmił tuż po parafowaniu umowy siatkarz.

Aktualnie Sebastian Adamczyk przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, z którą poleciał do Turcji na pierwszy turniej VNL 2024. W Antalyi Polska zmierzy się z USA, Kanadą, Słowenią oraz Holandią.

Dla Sebastiana Adamczyka sezon 2024/25 będzie szóstym, który rozegra w PlusLidze. Do tej pory reprezentował m.in. PGE Skrę Bełchatów, a ostatnio GKS Katowice. W minionych rozgrywkach środkowy reprezentacji Polski wystąpił w 22 ligowych spotkaniach, w których zdobył 111 punktów (75 atak, 29 blok, 7 zagrywka).

duży wpływ łukasza żygadło

Przed sezonem 2024/25 Sebastian zdecydowała się na zmianę otoczenia i dalszą karierę siatkarską rozwijał będzie w Norwidzie. – Duży wpływ na tę decyzję miał Łukasz Żygadło, który zadzwonił do mnie i opowiedział mi o projekcie, planach wobec klubu Norwid Częstochowa. Przedstawił mi pomysł na skład, który wydaje się przemyślany z konkretnym celem. Przychodzę do Częstochowy z dużymi nadziejami, że zaskoczymy niejednego rywala i stworzymy super atmosferę w zespole, co miejmy nadzieję przełoży się na wyniki w lidze. Już nie mogę się doczekać pierwszego treningu i zbliżającego się nowego sezonu! Już teraz serdecznie zapraszam do wspierania nas od samego początku – powiedział reprezentacyjny środkowy.

Adamczyk jest piątym siatkarzem, który w nadchodzącym sezonie będzie występował pod wodzą trenera Igora Kolakovicia w zespole z Częstochowy.

Kadra  Norwida Częstochowa na sezon 2024/25:

przyjmujący: Damian Kogut,

rozgrywający: Tomasz Kowalski,

atakujący: Mateusz Borkowski,

środkowi: Bartosz Schmidt, Sebastian Adamczyk,

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved