Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Środkowy Jastrzębskiego Węgla: Nie byliśmy przestraszeni sytuacją

Środkowy Jastrzębskiego Węgla: Nie byliśmy przestraszeni sytuacją

Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 czeski zespół Jihostroj České Budějovice w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Norbert Huber podkreślił, że mimo trudności w trzeciej partii jego drużyna była pewna swojej wartości. – Mieliśmy plan na ten mecz, ale spodziewaliśmy się, że będą po prostu grać dobrze i odważnie, że nie mają nic do stracenia- przyznał środkowy polskiej drużyny.

Plan: Wygrana w trzech setach

W pierwszym secie jastrzębianie swobodnie prowadzili grę. W dwóch kolejnych, szczególnie w trzecim, musieli wykazać się nieco większym skupieniem. – Przyjechaliśmy tutaj, aby wygrać mecz. Staraliśmy się zrobić to w takim stylu, w jakim to zrobiliśmy. Mam na myśli liczbę setów. Wydaje mi się, że w dwóch setach w tym meczu prowadziliśmy grę i graliśmy dobrą siatkówkę. W trzecim secie rywal zaczął sprawiać problemy i grał zdecydowanie lepiej niż w dwóch poprzednich partiach. Przez to ta nerwowa końcówka, ale wiemy jak grać takie końcówki. Potrafimy przechylać szalę zwycięstwa na naszą stronę. Nie baliśmy się tego, nie byliśmy przestraszeni sytuacją. Wiedzieliśmy, że będziemy po prostu lepsi – powiedział z przekonaniem Norbert Huber.

Udowodnili swoją wartość

Środkowy Jastrzębskiego Węgla podkreślił, że czeski zespół nie miał nic do stracenia, dlatego zagrał swoją najlepszą siatkówkę. – Wydaje mi się, że drużyna taka jak Jihostroj České Budějovice, to drużyna zbudowana, aby sprawiać problemy takim zespołom jak my. Mieliśmy plan na ten mecz, ale spodziewaliśmy się, że będą po prostu grać dobrze i odważnie, że nie mają nic do stracenia. Musieliśmy udowodnić naszą jakość i wartość, w trzech setach pokonać rywala – zaznaczył Norbert Huber.

Środkowy jastrzębian dodał, że w jego zespole każdy jest gotowy, aby wejść na boisko w każdym momencie spotkania. – Każdy jest gotowy i pali się do gry. Na treningach też wyglądamy bardzo dobrze, dobrze pracujemy na siłowni. Pomimo tego, że ciągle jesteśmy w podróży to jakość naszej gry nie spada. Poziom jest cały czas wysoki i wygrywamy – zakończył Huber.

źródło: inf. własna, Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa