Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Norbert Śron: Jesteśmy kopciuszkiem na balu króla

Norbert Śron: Jesteśmy kopciuszkiem na balu króla

fot. MKST Astra Nowa Sól

– Budżetowo i organizacyjnie nie jesteśmy najmocniejszą drużyną, natomiast kolektywem i zespołową pracą pokazaliśmy w tym sezonie nie jednemu rywalowi na papierze stawianemu wyżej od nas, że potrafimy grać w siatkówkę i odnosić zwycięstwa – powiedział przed turniejem finałowym II ligi trener Astry Norbert Śron.

W dniach 6-8 maja w Nowej Soli odbędzie się turniej finałowy II ligi mężczyzn. Jego gospodarzem będzie miejscowa Astra, która liczy, że we własnej hali pokaże się z dobrej strony.We własnej hali upatrujemy nawet nie siódmego, a ósmego zawodnika. Stare powiedzenie sportowe mówi, że ściany zawsze pomagają gospodarzom. Liczymy na naszą liczną i bardzo spontaniczną grupę kibiców, która będzie nas dopingowała w tym turnieju – powiedział Norbert Śron, trener lubuskiej ekipy.

Przez ostatnie dni nowosolscy siatkarze zeszli już z obciążeń, aby złapać świeżość na decydujące mecze tego sezonu. – Ostatnie dwa tygodnie po turnieju półfinałowym były ukierunkowane na odpoczynek całego zespołu, ponieważ okres przygotowawczy do turnieju półfinałowego był wyjątkowo ciężki pod względem intensywności i objętości treningowej. Przed finałami postawiliśmy na większy spokój pod względem obciążenia. Oczywiście, przygotowywaliśmy się na własnych obiektach. Nie było żadnego zgrupowania, a tym bardziej nie rozgrywaliśmy sparingów – wyjaśnił szkoleniowiec Astry.

W turnieju finałowym oprócz gospodarzy zagrają także Anioły Toruń, BAS Białystok oraz Arka Tempo Chełm. Szczególnie drużyny z Torunia i Białegostoku nie ukrywają swoich aspiracji związanych z wywalczeniem promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Mimo że Astra nie będzie faworytem, to liczy, że sprawi niespodziankę. – Jesteśmy świadomi tego, że jesteśmy kopciuszkiem na balu króla, ponieważ wśród finałowych zespołów, które znalazły się w turnieju finałowym zdecydowanie budżetowo i organizacyjnie nie jesteśmy najmocniejszą drużyną, natomiast kolektywem i zespołową pracą pokazaliśmy w tym sezonie nie jednemu rywalowi na papierze stawianemu wyżej od nas, że potrafimy grać w siatkówkę i odnosić zwycięstwa – zakończył Norbert Śron.

źródło: opr. własne, zachod.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę