Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Norbert Śron: To jest dobra baza na przyszłość

Norbert Śron: To jest dobra baza na przyszłość

Beniaminek z Nowej Soli postawił się Avii Świdnik. Nowosolanom nie udało się jednak wywieźć punktów z terenu rywala. – Wygraliśmy seta z bardzo trudnym przeciwnikiem, na trudnym terenie. Avia Świdnik w tym sezonie z pewnością będzie się bić o medale I ligi, więc patrzymy optymistycznie na rozwój naszego zespołu i na to, co właśnie prezentujemy. Przeciwnik nie pozwolił nam w niektórych elementach powalczyć, ale jesteśmy nastawieni optymistycznie, bo trzeciego seta wygraliśmy siatkarsko – powiedział po spotkaniu trener Norbert Śron.

MKST Astra Nowa Sól starała się przeciwstawić Avii Świdnik. Będący w czołówce tabeli świdniczanie nie pozwolili sobie jednak na stratę punktów. Podopieczni trenera Chwastyniaka dopisali do swojego konta komplet oczek i awansowali na 2. miejsce w tabeli. – Nie udało się wywieźć punktów, ale wygraliśmy seta z bardzo trudnym przeciwnikiem, na trudnym terenie. Avia Świdnik w tym sezonie z pewnością będzie się bić o medale I ligi, więc patrzymy optymistycznie na rozwój naszego zespołu i na to, co właśnie prezentujemy. Przeciwnik nie pozwolił nam w niektórych elementach powalczyć, ale jesteśmy nastawieni optymistycznie, bo trzeciego seta wygraliśmy siatkarsko z tak trudnym przeciwnikiem. To jest dobra baza na przyszłość – skomentował pojedynek trener Norbert Śron.

Po wygraniu trzeciej partii do 20 w czwartej goście nie zdołali kontynuować skutecznej gry. Gospodarze zdominowali rywali. Nowosolanie w tej odsłonie zdobyli tylko 13 punktów. – W tym secie na samym początku rywale dobrze zagrali zagrywką. Straciliśmy trochę koncentracji w przyjęciu. W związku z tym, że wynik był już niekomfortowy, wiedzieliśmy, że w przekroju całego seta i meczu nie uda się dogonić przeciwnika, zrobiłem zmiany, które dadzą nam w perspektywie czasu więcej doświadczenia zawodnikom, którzy na co dzień nie przebywają na boisku tyle czasu – wyjaśnił szkoleniowiec beniaminka z Nowej Soli.

Nowosolanie zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli. Z dziesięciu rozegranych spotkań wygrali połowę i mają na swoim koncie 15 punktów. Dotychczas beniaminek tylko raz wygrał na wyjeździe – 3:2 w Spale.

źródło: opr. własne, zachod.pl