Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski środkowy: Często zdarza się tak, że rywal, który goni, ma przebłyski

Jastrzębski środkowy: Często zdarza się tak, że rywal, który goni, ma przebłyski

Kolejny komplet punktów do swojego konta dopisali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W sobotę jastrzębianie pokonali Indykpol AZS Olsztyn. Goście nie stracili nawet seta. – Myślę, że w tym meczu pokazaliśmy taką grę, jaką często potrafimy prezentować. Mimo tego, że gramy bardzo często, to potrafimy na zaciągniętym ręcznym wygrywać mecze i myślę, że jest to coś, co charakteryzuje dobre drużyny. Wiadomo, nasza postawa idzie w górę, ale też czasami spada przez to, że dużo podróżujemy, dużo gramy – powiedział w rozmowie z Adrianem Brzozowskim dla Polsatu Sport Norbert Huber.

Jastrzębski Węgiel mimo znacznego obciążenia meczami kontynuuje serię zwycięstw w PlusLidze. W ramach 17. kolejki jastrzębianie na wyjeździe pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Myślę, że w tym meczu pokazaliśmy taką grę, jaką często potrafimy prezentować. Mimo tego, że gramy bardzo często, to potrafimy na zaciągniętym ręcznym wygrywać mecze i myślę, że jest to coś, co charakteryzuje dobre drużyny. Wiadomo, nasza postawa idzie w górę, ale też czasami spada przez to, że dużo podróżujemy, dużo gramy. Najważniejsze, że potrafimy w takich meczach grać drużynowo. Każdy dokłada cegiełkę do wyniku i mimo że mecz wyglądał tak, że przez trzy sety tak naprawdę rywal dotrzymywał nam kroku, to mimo wszystko uważam, że kontrolowaliśmy ten mecz i oprócz tej środkowej części trzeciego seta, prowadziliśmy i nie daliśmy nic rywalowi – podsumował na łamach Polsatu Sport Norbert Huber.

Norbert Huber: Potrafiliśmy wrócić

W trzeciej partii jastrzębianie mieli kilkupunktową przewagę, ale rywale zdołali zniwelować straty. – Często zdarza się tak, że rywal, który goni, ma przebłyski i tak też było w tym secie. Potrafiliśmy wrócić i mimo że końcówka była bardziej intensywna, to zapisaliśmy ją na swoje konto. Jest 16:26 i możemy iść do szatni, przebrać się i jechać do Jastrzębia, bo przed nami długa droga a następny mecz już za dwa dni – wyjaśnił środkowy. Norbert Huber w sobotnim spotkaniu przeciwko olsztynianom zdobył 9 punktów. Skończył 7 z 11 ataków (64% efektywności), do swojego dorobku dołożył po jednym asie i bloku.

We wtorek 23 stycznia jastrzębianie we własnej hali podejmą beniaminka. Będzie to spotkanie 18. kolejki PlusLigi. Następnie 28 stycznia na wyjeździe Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Jastrzębianie pozostają liderami tabeli PlusLigi. Podopieczni trenera Mendeza z 17 spotkań wygrali 15 i zgromadzili na swoim koncie 45 punktów. Obecnie mają 4 punkty przewagi nad Projektem Warszawa.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl