Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Nimir Abdel-Aziz: Cieszy mnie sukces drużyny

Nimir Abdel-Aziz: Cieszy mnie sukces drużyny

fot. Bartek Dubiel

– Na razie jesteśmy na etapie pierwszego od dwunastu lat ćwierćfinału ME dla Holandii, a ewentualna walka o złoto to odległe marzenie. Ale pewnie, że chcielibyśmy zagrać w Katowicach – powiedział lider reprezentacji Holandii Nimir Abdel-Aziz.

Siatkarze reprezentacji Holandii awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Mimo że wygrali zmagania grupowe, to w 1/8 finału męczyli się z Portugalczykami, pokonując ich dopiero w tie-breaku. – Różnicę zrobiły dwie, może trzy kluczowe piłki. Równie dobrze mogliśmy wygrać 3:0 albo przegrać. Było blisko każdego ze scenariuszy. Dlatego jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy i w końcu mamy za sobą zwycięskiego tie-breaka, bo mocno siedział w nas ten przegrany z Rosją. Nasz poziom chyba nie dorównuje jednak temu, co chcielibyśmy widzieć na boisku – podkreślił szkoleniowiec pomarańczowych Roberto Piazza.Obie drużyny mocno falowały. Wydawało się, że Holendrzy łatwo poradzą sobie z rywalami, ale ci na ich tle pokazali się z dobrej strony. – Zagraliśmy bardzo nierówno. Zarówno my, jak i Portugalczycy mieliśmy co jakiś czas dołek formy i nie mogliśmy wejść na swój poziom – ocenił Nimir Abdel-Aziz, który był ofensywnym filarem Holendrów, zdobywając w meczu 1/8 finału aż 37 punktów, z czego 32 w ataku, w którym jego skuteczność wyniosła 55%. – Nie sądzę, że zagrałem wyjątkowo dobrze, bo wiem, że popełniałem błędy w ataku i miałem kilka głupich wyborów. Bardziej cieszy mnie sukces drużyny. To będzie mój pierwszy ćwierćfinał wielkiej imprezy z kadrą – dodał atakujący.

Jego atutem jest nie tylko atak, ale również zagrywka. – Każdy zawodnik ma trochę inną technikę i oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to mój atut, ale szczerze mówiąc po meczach nawet nie patrzę w statystyki. Jeśli zobaczyłbym 10 asów po swojej stronie, ale w wyniku byłaby przegrana Holendrów, to i tak nie byłbym zadowolony – podkreślił Abdel-Aziz.

W ćwierćfinale Holendrzy zmierzą się z Serbami, którzy nieoczekiwanie mieli kłopoty w starciu 1/8 finału, w którym dopiero w tie-breaku pokonali Turków. Z biało-czerwonymi pomarańczowi mogą zmierzyć się dopiero ewentualnie w finale. – Na razie jesteśmy na etapie pierwszego od dwunastu lat ćwierćfinału ME dla Holandii, a ewentualna walka o złoto to odległe marzenie. Ale pewnie, że chcielibyśmy zagrać w Katowicach, a to czy zagralibyśmy z Polską, to na ten moment szczegół – zakończył Nimir Abdel-Aziz.

źródło: inf. własna, wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę