Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nikołaj Penczew obrał francuski kierunek

Nikołaj Penczew obrał francuski kierunek

fot. plusliga.pl

Kilka dni temu Stal Nysa poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Nikołajem Penczewem. Bułgarski przyjmujący długo nie był bez pracy. Okazało się, że przeniósł się do ligi francuskiej, gdzie będzie bronił barw AS Cannes.

Nikołaj Penczew był jednym z najdłużej grających obcokrajowców w PlusLidze. Trafił do niej przed sezonem 2012/2013, kiedy to zasilił szeregi Effectora Kielce i występował w niej nieprzerwanie przez dziesięć sezonów. W międzyczasie grał w Asseco Resovii Rzeszów, PGE Skrze Bełchatów, Stoczni Szczecin, Onico Warszawa, Aluron Virtu CMC Zawiercie, Cuprum Lubin, a trwający sezon rozpoczął w Stali Nysa. Zdobył dla niej 96 punktów, ale po zatrudnieniu przez ekipę z Opolszczyzny zawodnika z Maroka zdecydowała się ona rozwiązać umowę z Bułgarem.Okazało się, że długo nie był on bez pracy. Już po kilku dniach przeniósł się do Francji, gdzie będzie grał w AS Cannes. Nikołaj Penczew został zatrudniony na zasadach transferu medycznego za kontuzjowanego ukraińskiego skrzydłowego Ołeksija Klyamara. Przypomnijmy, że Penczew nie jest jedynym zawodnikiem z przeszłością gry w PlusLidze, który obecnie występuje w zespole z Cannes. Na przełomie roku francuska drużyna zakontraktowała byłego atakującego Cuprum Lubin, Rolanda Jimeneza, a także Aleksę Bataka, który gra na pozycji rozgrywającego.

Obecny sezon jest bardzo trudny dla AS Cannes. Francuska drużyna wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a na koncie ma tylko siedem punktów. Jej sytuacji nie poprawiło nawet ostatnie zwycięstwo po tie-breaku z Stade Poitevin Poitiers. W najbliższy weekend nowy zespół Nikołaja Penczewa podejmie Nantes Reze Metropole.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę