Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nikola Grbić: W kadrze będą nowe nazwiska

Nikola Grbić: W kadrze będą nowe nazwiska

fot. FIVB

– Każdy sezon to odrębna historia. Pojawiają się gracze, którzy dołączają do drużyny i tacy, którzy ją opuszczają. Dlatego przed poprzednim sezonem powiedziałem, że część siatkarzy zacznie proces, ale go nie ukończy, a inni nie zaczną go od początku, ale go dokończą – powiedział selekcjoner polskich siatkarzy, Nikola Grbić.

Mimo że do rozpoczęcia sezonu reprezentacyjnego pozostało jeszcze sporo czasu, to sztab męskiej kadry już intensywnie pracuje nad tym, aby okres ten zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko wskazuje na to, że tym razem biało-czerwoni przed startem Ligi Narodów rozegrają mecze kontrolne. – W tym roku zagramy sparingi przed zmaganiami, prawdopodobnie polecimy do Japonii nieco wcześniej, by rozegrać mecze towarzyskie. Przyjechałem do Polski, by odpowiednio zaplanować sezon – wyjaśnił trener wicemistrzów świata, Nikola Grbić.W okresie letnim grania biało-czerwoni będą mieli sporo, ale już teraz trzeba ustalić wiele szczegółów. – Są rzeczy, które trzeba zrobić w konkretnym terminie. Musimy zarezerwować obiekty, umówić mecze towarzyskie. Nie moglibyśmy zabrać się za to przykładowo w kwietniu, bo hale byłyby już na ten moment zajęte. W teorii mam już dzień rozpoczęcia przygotowań, ale nie wiem, czy faktycznie wszystko poukłada się zgodnie z nim. Monitorujemy więc tendencje, układamy kawałek po kawałku. Niedawno, około miesiąca temu, rozmawiałem z trenerami na temat Memoriału Wagnera – zaznaczył szkoleniowiec biało-czerwonych.

Nie zdradził on uczestników kolejnej edycji memoriału, ale wszystko wskazuje na to, że będzie on silnie obsadzony. – Wciąż czekamy na potwierdzenie, ale zapewniam, że jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, czeka nas bardzo dobry turniej. Będzie o wiele „silniejszy” niż w poprzednim sezonie. To jest mój cel. Chcę grać z najlepszymi drużynami najtrudniejsze mecze, ponieważ uważam, że nasz zespół potrzebuje zarówno ich, jak i feedbacku, który dzięki nim się uzyskuje – ocenił Grbić.

Nie wykluczył on, że w tym roku w kadrze pojawią się nowe nazwiska. – Każdy sezon to odrębna historia. Pojawiają się gracze, którzy dołączają do drużyny i tacy, którzy ją opuszczają. Dlatego przed poprzednim sezonem powiedziałem, że część siatkarzy zacznie proces, ale go nie ukończy, a inni nie zaczną go od początku, ale go dokończą. Takie jest życie. Na pewno będą nowe nazwiska. Ogólnie uważam jednak, że będzie znacznie więcej siatkarzy, którzy grali w poprzednim sezonie niż nowicjuszy. Nie sądzę, że to jakiś problem. Dwóch czy trzech bez problemu się zaadaptuje. Jeśli byłaby to większość zespołu, cały proces trzeba by było przeprowadzić raz jeszcze – zakończył trener Polaków.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę