Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Grbić: W Bełchatowie czeka nas kolejna wojna

Nikola Grbić: W Bełchatowie czeka nas kolejna wojna

fot. zaksa.pl

W sobotę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle uczyniła pierwszy krok w stronę finału i pokonała 3:0 PGE Skrę Bełchatów. Bełchatowianie jedynie w premierowej odsłonie byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę. – To był dla nas dobry mecz, ale to dopiero pierwszy krok. W Bełchatowie czeka nas kolejna wojna i myślę, że Skra zagra u siebie o wiele lepiej, zwłaszcza Taylor Sander – podkreślił Nikola Grbić.

Kędzierzynianie bez wątpienia są nie tylko faworytem starcia ze Skrą Bełchatów, ale i w ogóle wymienia się ich jako pewniaków do złotego medalu. Zanim jednak walka o najważniejszy medal, ZAKSĘ czeka rewanżowe starcie z ekipą prowadzoną przez Michała Mieszko Gogola. W pierwszym półfinale siatkarze z Kędzierzyna-Koźla rozkręcali się powoli, ale jak już weszli na odpowiedni poziom, nie pozostawili złudzeń. – Ostatnio, nie tylko przeciwko najsilniejszym, ale również w meczu ze Ślepskiem, mieliśmy problemy na początku, ponieważ wszyscy wiedzą, że jeśli chcą nas pokonać, muszą zagrać na sto procent. Oczekiwaliśmy, że bełchatowianie zagrają dobrze, że będą ryzykować i byliśmy przygotowani na ich dobre wystąpienie. Powiedziałem też drużynie, że dobre rozpoczęcie meczu jest bardzo ważne. Jeśli przegrywasz 0:1, to przeciwko takiej drużynie jak Skra niełatwo jest powiedzieć: „okej, przegraliśmy pierwszą partię, a teraz wszystko wraca do normy”. Zwłaszcza, że kiedy walka toczy się o trofeum, które może bełchatowianom uratować sezon – zaznaczył Nikola Grbić.Serbski trener nie raz już tonował nastroje w swoim zespole i uspokajał, że nie można zbyt wcześnie popadać w euforię. Choć ZAKSA wykonała spory krok w stronę finału, to jednak do awansu brakuje jeszcze jednego. – Wszyscy oczekiwali, że zagrają dobrze i cieszę się, że to my wygraliśmy w pierwszym półfinałowym starciu. To był dla nas dobry mecz, ale to dopiero pierwszy krok. W Bełchatowie czeka nas kolejna wojna i myślę, że Skra zagra u siebie o wiele lepiej, zwłaszcza Taylor Sander – zauważył szkoleniowiec.

Drugie półfinałowe starcie pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie się w środę o godz. 20:30.

źródło: opr. własne, ZAKSA TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę