Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nikola Grbić: Uważam, że komunikacja jest bardzo ważna

Nikola Grbić: Uważam, że komunikacja jest bardzo ważna

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wiem, że jest zainteresowanie, wielkie oczekiwania, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do codziennej pracy. Do tego, co robisz w sali treningowej, co robisz z drużyną, jak ją przygotowujesz pracując każdego dnia z zawodnikami, ze sztabem. Mam wielką nadzieję, że uda nam się stworzyć dobre, zdrowe środowisko pracy – optymistyczne, pozytywne, takie, gdzie wszyscy pomagają sobie pchając w tym samym kierunku, dążąc do tego samego celu – stwierdził Nikola Grbić.

W środę oficjalnie zakończono wybór następcy Vitala Heynena. Ostatecznie nie było niespodzianki i funkcję trenera reprezentacji Polski mężczyzn objął Nikola Grbić. – To dla mnie ogromny przywilej i zaszczyt zostać wybranym spośród innych naprawdę świetnych trenerów jako ten jedyny. Ponownie będę miał przywilej i honor pracować z ludźmi, których mogłem poznać przez poprzednie dwa lata pracy w ZAKSIE. Jestem szczęśliwy móc znów pracować z Sebastianem i, mam nadzieję, z kilkoma innymi osobami, z którymi już pracowałem i z zawodnikami rzecz jasna. Była między nami świetna chemia i osiągnęliśmy dużą rzecz. Mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować to podczas pracy z reprezentacją – powiedział Niokola Grbić.Trener zapowiada, że będzie pracował nad swoją znajomością języka polskiego. – Rozwinę słownictwo do poziomu pozwalającego mi wyrażać się w sposób dla wszystkich zrozumiały, ale rzeczywiście uważam, że komunikacja jest bardzo ważna, więc postaram się nauczyć mówić na tyle płynnie, żeby się nie ośmieszać – wyjaśnił.

Granie przeciwko lub w Polsce zawsze odbierałem jako zaszczyt, jeszcze od czasów, gdy byłem zawodnikiem, choć Polska nie miała może wówczas jeszcze tak dobrych wyników, jak w ostatnich dziesięciu latach. Mówiąc szczerze – wiem, że teraz z reprezentacją będzie inaczej niż w klubie – przyznał Grbić. – Wiem, że jest zainteresowanie, wielkie oczekiwania, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do codziennej pracy. Do tego, co robisz w sali treningowej, co robisz z drużyną, jak ją przygotowujesz pracując każdego dnia z zawodnikami, ze sztabem. Mam wielką nadzieję, że uda nam się stworzyć dobre, zdrowe środowisko pracy – optymistyczne, pozytywne, takie, gdzie wszyscy pomagają sobie pchając w tym samym kierunku, dążąc do tego samego celu. Uważam, że to jest najważniejsze – podkreślił trener.

Chociaż Nikola Grbić był od dawna faworytem na stanowisko selekcjonera reprezentacji, dopóki oficjalnie nim nie został, nie decydował się na rozmowy z potencjalnymi współpracownikami czy siatkarzami. – Oczywiście cała rzecz wisiała w powietrzu, wszyscy czytali artykuły w prasie i pewnie myśleli o tym, ale nie na zasadzie „słuchaj, jest sprawa…”. Po pierwsze czekałem, aż decyzja będzie oficjalna, a właściwa kolejność działania wymagała też, abym najpierw rozmawiał z Sebastianem o całokształcie pracy, jak mam zamiar ją poukładać. Nie mam zamiaru nadeptywać ludziom na odciski, wyciągając ludzi z klubów czy od innych zajęć przy możliwych konfliktach interesów czy innych sytuacjach. Dotąd nie rozmawiałem z nikim wprost o konkretach, ale już niebawem zacznę to robić, bo choć pierwszy mecz jest dopiero pod koniec maja, lepiej być gotowym i zorganizować wszystko tak wcześnie jak to możliwe, zamiast czekać na ostatnią chwilę. Dostałem rzecz jasna wiele wiadomości od zawodników i sztabowców, z którymi pracowałem, ale rozmów nie było – zakończył Grbić.

źródło: opr. własne, YouTube - Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę