Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Znamy kadrę na Lublanę!

Znamy kadrę na Lublanę!

fot. PressFocus

Trener Nikola Grbić odsłonił karty przed ostatnim turniejem Siatkarskiej Ligi Narodów, którą polska reprezentacja siatkarzy rozegra w Lublanie. Szkoleniowiec przedstawił 17 zawodników, którzy polecą do Słowenii na turniej w dniach 18-23 czerwca.

Pierwsze przetarcie

Reprezentacja Polski siatkarzy rywalizację w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów rozpoczęła w tureckiej Antalyi. Biało-czerwoni spokojnie rozpoczęli turniej pokonując z niewielkimi problemami kolejno USA, Kanadę i Holandię. Największy problem podopieczni Nikoli Grbicia mieli w ostatnim meczu. Wtedy po drugiej stronie siatki stanęli Słoweńcy, którzy za cel postawili sobie pokonanie polskiego zespołu. Cel ten osiągnęli, a mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:20, 25:21, 25:18).

Ciężka przeprawa

W drugim tygodniu zmagań Siatkarskiej Ligi Narodów biało-czerwoni polecieli do japońskiej Fukuoki. Tam na pierwszy ogień zmierzyli się z reprezentacją Bułgarii. Podopieczni trenera Gianlorenzo Blenginiego, mimo osłabionej kadry, postawili trudne warunki. Ostatecznie udało im się jedynie ugrać seta w meczu z biało-czerwonymi (1:3 (25:21, 21:25. 19:25, 18:25)). W następnych dwóch spotkaniach podopieczni szkoleniowca Nikoli Grbicia szybko i bez żadnych problemów rozprawili się z reprezentacją Turcji oraz Japonii, kończąc oba mecze bez starty seta. Problem pojawił się na zakończenie przygody w Japonii. Przeciwnikami Polaków zostali Brazylijczycy. Canarinhos postawili niemal wszystkie siły na pojedynek z biało-czerwonymi. W rezultacie ze zwycięstwa 3:1 (21:25, 17:25, 25:21, 23:25) mogli cieszyć się właśnie brazylijscy siatkarze.

Ostatnia prosta

Przed reprezentacją Grbicia ostatnia prosta w fazie grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów. Na trzeci tydzień rozgrywek Polacy udadzą się do Lublany. Przeciwnikami Polaków w Słowenii będą reprezentacje Włoch, Argentyny, Serbii i Kuby. Trener Nikola Grbić przedstawił 17 osobową kadrę, która w dniach 18-23 będzie brała udział w turnieju. W porównaniu do japońskiej części rozgrywek nie zobaczymy już na boisku: Jana Firleja, Mateusza Poręby oraz Kamila Szymury. Do reprezentacji dołączą natomiast Bartłomiej Bołądź, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Wilfredo Leon oraz Paweł Zatorski.

Skład Reprezentacji Polski Na Trzeci Turniej Ligi Narodów

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź,

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda,

Środkowi: Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos

Przyjmujący: Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal

Libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

źródło: twitter PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved