Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nikola Grbić: Liczę, że ta drużyna będzie wykazywała progres

Nikola Grbić: Liczę, że ta drużyna będzie wykazywała progres

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Pomimo porażki w finałowym meczu mistrzostwa świata liczę na to , że ta drużyna będzie nadal wykazywała progres i że będziemy kontynuować, to co rozpoczęliśmy tego lata, a moi zawodnicy w kolejnym sezonie będą w lepszej formie niż są teraz – powiedział selekcjoner biało-czerwonych.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, po finale nie krył rozczarowania.  – Myślałem, że będę dziś czuł się lepiej, ale tak nie jest. Chociaż to, co osiągnęliśmy, jest sukcesem, ponieważ zagraliśmy w finale mistrzostw świata. Cieszcie się tą chwilą. W turniejach, które rozegraliśmy tego lata, zdobyliśmy dwa medale, co jest rzadkością w przypadku jednej reprezentacji. Dla mnie najważniejsze jest, że jako drużyna cały czas wykazujemy progres. Ale teraz, w tym momencie jestem zdewastowany i rozczarowany. Nie dlatego, że zrobiliśmy coś nie tak, ale dlatego że sposób w jaki graliśmy i w jaki dotarliśmy do finału przekonał mnie, że go wygramy. Teraz czuję się nieco jak znokautowany bokser, ale prawdopodobnie to minie za parę tygodni – stwierdził Nikola Grbić.Trener Polaków był pod wrażeniem bardzo dobrej gry Włochów. – Włosi zagrali w finale po prostu wspaniale i byli od nas lepsi. Byli skuteczni, byli cierpliwi i trafiali w najważniejszych momentach. Grali skoncentrowani, dobrze zorganizowani, bronili i naciskali na nas zagrywką. Niemal nie popełniali błędów. Zagrali lepszą siatkówkę i zasłużyli na ten triumf  Muszę na chłodno przeanalizować ten mecz. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że nie było nam łatwo. Dokładnie tak się dzieje, gdy grasz z tak skutecznym i zmotywowanym rywalem. Może te dwa poprzednie mecze kosztowały nas tyle energii, że zabrakło nam świeżości i tej dodatkowej energii, która jest potrzebna, by odskoczyć rywalowi w kluczowym momencie?  Prowadziliśmy w secie drugim 16:13, na pewno wygrana w tej partii ułatwiłaby nam drogę do złota. To był kluczowy moment i na pewno grałoby się łatwiej. To był jeden z tych kluczowych momentów w grze. Tak samo jak pierwszy set, gdy przegrywaliśmy 17:21 i udało się nam odrobić straty, grając wspaniałą siatkówkę. Drugi set układał się dobrze, ale rywale nie stracili wiary w sukces i odrobili straty. A my nie graliśmy tak skutecznie – dodał trener.

Szkoleniowiec jest zadowolony z postępu jaki zrobili jego podopieczni w obecnym sezonie reprezentacyjnym. – Jestem dumny z chłopaków i całej drużyny. Budujemy ten zespół od podstaw, mamy wielu nowych siatkarzy i dla nich to były pierwsze mecze na tym poziomie, pierwsze w finałach mistrzostw świata. Bardzo się rozwinęli od początku sezonu, krok po kroku podnosili swój poziom i mam nadzieję, że tak będzie się działo w dalszym ciągu. Tego chcę, żeby zespół robił postępy krok po kroku i cały czas się rozwijał.  Dla nas ten sezon to tak naprawdę początek drogi do Paryża, czyli walki o igrzyska olimpijskie. Pracujemy razem od czterech miesięcy i mam nadzieję, że wszystko będzie szło w tym kierunku, co obecnie. Jestem bardzo dumny z drużyny, z tego jak funkcjonuje i jakie pojawiły się w niej więzi. Jestem dumny z tego, jak wszyscy się czują we wspólnym towarzystwie i jak sobie pomagają.  Wspierają się na boisku i poza nim. Są razem i nie ma tu żadnej przesady, bo wszyscy są nastawieni pozytywnie i ciężko pracują. Gdy ktoś jest zmieniany, to inny zawodnik za niego wchodzi i pomaga drużynie. Nie ma złych emocji, nie ma wzajemnych pretensji czy oskarżeń. Każdy akceptuje swoją rolę, nikt nie narzeka i wszyscy myślą o drużynie. Tego właśnie chciałem, współpracy i dobrej energii – zakończył trener Polaków.

źródło: plusliga.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę