Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nikola Grbić: Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania

Nikola Grbić: Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw awansowała do kolejnej rundy mistrzostw świata. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej biało-czerwoni 3:1 pokonali Amerykanów, a poza pierwszą partię, zagrali bardzo dobrze. – Cieszę się, że zmierzyliśmy się z mocnym rywalem w trakcie fazy grupowej. Do kolejnej rundy idziemy z antyciałami jak radzić sobie z rywalami z wysokiej półki i myślę, że jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania – mówił trener polskiej kadry Nikola Grbić. 

Pierwszy poważny sprawdzian

Polacy w fazie grupowej mistrzostw świata stracili tylko seta. Była to pierwsza partia pojedynku z najbardziej wymagającym rywalem na tym etapie rywalizacji – Stanami Zjednoczonymi. – Byliśmy zbyt emocjonalni. Zaczęliśmy spotkanie trochę spięci. To coś, co jest normalne, kiedy mierzy się z trudnymi drużynami. To właśnie była przyczyna tego, że gdy musieliśmy grać na wysokiej piłce, to nie mogliśmy wystawić jej tak, by można było z niej zaatakować. Nie mówię, że byśmy wygrali te punkty, ale przynajmniej mielibyśmy szansę – analizował Nikola Grbić i dodał: – Kiedy taką piłkę oddajesz na drugą stronę, idzie w antenkę, traci się okazje. To mi pokazało, jak byliśmy niespokojni. Później zaczęliśmy prezentować się normalnie i wygraliśmy ważny mecz dla nas – podkreślił szkoleniowiec reprezentacji Polski.W szeregach Stanów Zjednoczonych zabrakło jednej z gwiazd, rozgrywającego Micah Christensona. To, że podstawowy siatkarz Amerykanów nie zagra w starciu z Polską, sztab szkoleniowy biało-czerwonych dowiedział się tuż przed jego rozpoczęciem. – Dowiedzieliśmy się tego dopiero przed meczem. Dlatego miałem spotkanie z chłopakami wcześniej. Powiedziałem im: „Nie wiem czy to jest potwierdzona wiadomość, ale nie chcę byście wyszli na boisko z przeświadczeniem, że mecz już jest wygrany 3:0” – zdradził Nikola Grbić, który doskonale zdawał sobie sprawę, że Amerykanie są groźni również bez Christensona. – W Lidze Narodów aż do naszego meczu ze Stanami byli niepokonani bez Andersona i Christensona. Przegrali z Iranem drugim składem. Wygraliśmy wtedy 3:1, ale jeśli pamiętasz, to była bardzo trudna przeprawa. Musimy grać naszą najlepszą siatkówkę, bez względu na to, kto jest po drugiej stronie: Meksyk, Portoryko, Brazylia, Francja, USA. Musimy patrzeć na siebie i swoje umiejętności, których nam nie brakuje – podkreślił trener Grbić.

Polacy przegrali tylko seta ze Stanami Zjednoczonymi, a od drugiej partii pokazali dobrą siatkówkę. – Od drugiego seta, w którym mogliśmy lepiej poradzić sobie w niektórych sytuacjach. generalnie, graliśmy bardzo dobrze. Marcin Janusz odpowiednio dystrybuował piłki, środkowi też świetnie się prezentowali, Bartek Kurek. Nie mogę wskazać najlepszego, bo każdy z nich grał odpowiednio i to ważne w kontekście następnych starć – mówił trener polskiego zespołu.

Dla biało-czerwonych starcie z USA było jednym z trudniejszych w ostatnim czasie. Wcześniej Polacy w mistrzostwach świata pokonali bez straty seta Bułgarię oraz Meksyk. – Każdy mecz ma swoje wyzwania, są inne, ale każdy je ma. Mecz otwarcia był trudny, bo to pierwszy raz, kiedy graliśmy przy komplecie publiczności w mistrzostwach świata. Kolejnym była gra przeciwko drużynie, która jest zdecydowanie poniżej naszego poziomu, a pomimo tego trzeba wyjść i wygrać takie spotkanie. Na koniec było starcie z rywalem z wysokiej półki. Dla mnie jako zawodnika takie spotkania były najłatwiejsze, bo wiedziałeś, że jeśli nie zagrasz na 100%, to przegrasz 0:3 – ocenił Nikola Grbić i podkreślił: – Cieszę się, że zmierzyliśmy się z mocnym rywalem w trakcie fazy grupowej. Do kolejnej rundy idziemy z antyciałami jak radzić sobie z rywalami z wysokiej półki i myślę, że jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania – zapowiedział selekcjoner polskiej kadry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę