Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Grbić: Byliśmy zbyt zaabsorbowani nieobecnością Pawła Zatorskiego

Nikola Grbić: Byliśmy zbyt zaabsorbowani nieobecnością Pawła Zatorskiego

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bez Pawła Zatorskiego do drugiego półfinałowego starcia przystąpili siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ekipa z Opolszczyzny przegrała z PGE Skrą Bełchatów 1:3 i o awansie do finału zadecyduje dopiero trzecie spotkanie. – Rywale zagrali najlepszy mecz z nami w tym sezonie, zwłaszcza w obronie. Podbijali wiele piłek, ryzykowali w polu zagrywki, jak się tego spodziewaliśmy. To był jedyny sposób, w jaki należało podejść do tego spotkania, zwłaszcza kiedy nasz zespół był bez jednego z najlepszych libero na świecie. Myślę, że zbyt dużo o tym myśleliśmy – powiedział po spotkaniu trener ZAKSY Nikola Grbić. 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle była faworytem do awansu do półfinału. Kędzierzynianie nie byli jednak w stanie przypieczętować zwycięstwa w półfinale, przegrywając 1:3 z PGE Skrą Bełchatów. Wydaje się, że kluczowa była trzecia partia, w której ZAKSA nie wykorzystała swojego prowadzenie w końcówce. – Na pewno trzeba przeanalizować to spotkanie. Myślę, że sytuacja z trzeciego seta, jej końcówka, w której wszystko mieliśmy w swoich rękach, nie powinna nam się przydarzyć – podsumował Kamil Semeniuk. – Czasem jednak się takie rzeczy zdarzają i powoduje podłamanie zespołu psychicznie. Nas może trochę właśnie z tej równowagi wytrąciło. Walczyliśmy do samego końca i już w tej ostatniej partii drużyna z Bełchatowa odjechała nam na parę punktów i kontrolowała przebieg tego seta, wygrywając to spotkanie – podkreślił przyjmujący zespołu z Opolszczyzny.O wyniku tej półfinałowej rywalizacji zadecyduje więc trzeci mecz. – Jestem jednak optymistycznie nastawiony do tego, że wrócimy do Kędzierzyna-Koźla i w naszej hali pokażemy, kto ma wejść do tego finału – zapowiedział Kamil Semeniuk.

ZAKSA przegrała dwie wyrównane końcówki, w pierwszym i trzecim secie. – Było wiele kluczowych momentów. Mieliśmy swoje szanse w pierwszym secie, mieliśmy szanse również w trzecim, w którym cały czas byliśmy na prowadzeniu. Nie byliśmy w stanie skończyć prostych piłek i dlatego przegraliśmy. Może to był ten cios, z którym nie potrafiliśmy sobie poradzić – ocenił grę swoich podopiecznych trener Nikola Grbić.

Serb podkreślił świetną dyspozycję rywali, ale zdawał sobie sprawę, że i jego zespół nie zaprezentował tego, co ma w zwyczaju. – Oczywiście, moje gratulacje dla PGE Skry, bo zagrali najlepszy mecz z nami w tym sezonie, zwłaszcza w obronie. Podbijali wiele piłek, ryzykowali w polu zagrywki, jak się tego spodziewaliśmy. To był jedyny sposób, w jaki należało podejść do tego spotkania, zwłaszcza kiedy nasz zespół był bez jednego z najlepszych libero na świecie. Myślę, że zbyt dużo o tym myśleliśmy. Byliśmy zbyt zaabsorbowani nieobecnością Pawła Zatorskiego i nie robiliśmy tego, co zwykle – podsumował Nikola Grbić i dodał: – Z jednej strony bełchatowianie zagrali naprawdę dobry mecz i wywierali na nas presje, ale z drugiej mieliśmy wiele okazji, żeby wyjść z trudnych sytuacji i ich nie wykorzystaliśmy. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego lekcję przed następnym spotkaniem i zaprezentujemy się najlepiej jak umiemy, robiąc te same rzeczy, które robimy regularnie – skwitował serbski szkoleniowiec. Ostatnie spotkanie półfinałowe odbędzie się w najbliższą niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu.

źródło: opr. własne, ZAKSA TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę