Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nikola Abramajtys: Zwolnienie trenera dało dziewczynom z Tarnowa trochę kopa

Nikola Abramajtys: Zwolnienie trenera dało dziewczynom z Tarnowa trochę kopa

– Myślę, że dużo pomogła nam zagrywka. Rywalki z Tarnowa dużo grały na wysokiej piłce, odrzucałyśmy je od siatki. Wiedziałyśmy, że musimy to zrobić – mówiła w rozmowie z klubowymi mediami Nikola Abramajtys, środkowa BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała, po wygranym meczu z Grupą Azoty Akademią Tarnów. BKS w czwartej serii gier pokonał Grupę Azoty Akademię Tarnów 3:0. Dla bielszczanek jest to czwarte zwycięstwo z rzędu. Mimo ogólnego wyniku w trakcie spotkania zespół z Małopolski nie składał broni i momentami napsuł sporo krwi gospodyniom.

ZASKOCZEŃ BRAK

Dla drużyny z Tarnowa był to pierwszy mecz od momentu rozstania się z trenerem Marcinem Wojtowiczem. Tarnowska Akademia przegrała w setach kolejno do: 20, 24 oraz 22. – Nie było łatwo. Zespół z Tarnowa nas niczym nie zaskoczył. Jednak zwolnienie trenera w tej drużynie dało dziewczynom kopa. Zagrały bardzo odważnie. Mogły nas tym zaskoczyć, ale wiedziałyśmy, że musimy być na to gotowe – powiedziała w rozmowie z klubowymi mediami Nikola Abramajtys, środkowa BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała.

Do najciekawszych z perspektywy całego meczu należał drugi set, w którym tarnowianki miały piłkę setową (24:23), chociaż wcześniej przegrywały 14:18. Na sam koniec tej partii doszło do długiej wideoweryfikacji, po której punkt przyznano drużynie z Bielska-Białej. – Myślę, że z naszej strony pojawiła się chwila nieuwagi. Trochę spuściłyśmy z tonu. Zamiast dobić przeciwnika, podczas gdy miałyśmy przewagę, dałyśmy się rozegrać zawodniczkom z Tarnowa. To było pokłosie późniejszych wydarzeń w drugiej partii – mówiła środkowa BKS-u.

ZAGRYWKA MOCNĄ STRONĄ bielszczanek

Siatkarki BKS-u od początku nowego sezonu prezentują solidną formę w polu zagrywki. W starciu z Akademią Tarnów podopieczne trenera Piekarczyka wywierały presję tym elementem, zdobywając nim łącznie pięć punktów. – Na gorąco myślę, że dużo pomogła nam zagrywka. Rywalki z Tarnowa dużo grały na wysokiej piłce, odrzucałyśmy je od siatki. Wiedziałyśmy, że musimy to zrobić. Był to główny element, który przyczynił się do naszego zwycięstwa – oceniła 26-latka.

TAKIE SAMO PODEJŚCIE

W meczu z Akademią Tarnów trener Piekarczyk postawił już od samego momentu na zmienniczki w wyjściowym składzie. W konsekwencji szansę gry otrzymały m.in. Nikola Abramajtys czy Regiane Bidias. – W momencie, kiedy dostaję szansę grania, podchodzę do każdego meczu tak samo. Skupiam się na założeniach – oznajmiła środkowa bloku, która w pojedynku z Akademią Tarnów zdobyła łącznie 8 punktów (5 atak, 2 blok, 1 as) oraz atakowała ze skutecznością 63%.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała świetnie rozpoczął sezon 2023/2024 TAURON Ligi. Siatkarki z województwa śląskiego wygrały wszystkie dotychczasowe mecze bez straty seta, pokonując m.in. mistrza Polski – ŁKS Commercecon Łódź. – Trzeba się z tego cieszyć. Myślę, że dobrze rozpoczęłyśmy ten sezon i będzie tylko lepiej – zakończyła Nikola Abramajtys.

źródło: BKS Bielsko-Biała - YouTube, inf. własna