Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nieudany debiut Malwiny Smarzek w brazylijskiej lidze

Nieudany debiut Malwiny Smarzek w brazylijskiej lidze

4. listopada Malwina Smarzek wystąpiła po raz pierwszy na parkietach brazylijskiej Superligi w barwach Osasco Voleibol Clube. Polska siatkarka w pierwszym i drugim secie weszła na boisko jako zmienniczka, jednak nie zdobyła żadnego punktu. Dodatkowo jej drużyna zaliczyła pierwszą przegraną w sezonie.

Po rozwiązaniu kontraktu z rosyjskim klubem Lokomotiw Kaliningrad i zakończeniu współpracy z polskim Developresem Rzeszów, Malwina Smarzek dołączyła do zespołu brazylijskiej ligi – Osasco Voleibol Clube. W piątek 4. listopada Polka zadebiutowała na parkietach Superligi w meczu przeciwko zespołowi Sesi Volei Bauru, rozegranemu w ramach 2. kolejki rozgrywek. Smarzek nie mogła zaliczyć swojego występu do udanych, ponieważ siatkarka nie znalazła się w wyjściowym składzie, a wchodząc na zmianę w pierwszym i drugim secie wykonała zaledwie trzy ataki, z czego żaden nie zakończył się zdobyczą punktową. Dodatkowo klub, w którym gra polska zawodniczka przegrał spotkanie 1:3 (18:25, 15:25, 25:23, 19:25), tym samym zaliczając pierwszą porażkę w rozpoczynającym się dopiero sezonie.

źródło: sport.pl