Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Niesamowita seria rzeszowskiego atakującego (wideo)

Niesamowita seria rzeszowskiego atakującego (wideo)

Niesamowitą serią popisał się Stephen Boyer. Atakujący rzeszowskiej ekipy w niedzielnym spotkaniu 17. kolejki PlusLigi zaliczył siedem asów serwisowych z rzędu. Dzięki jego postawie rzeszowianie wygrali trzeciego seta do 15.

W przedostatnim spotkaniu 17. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów mierzyła się ze Ślepskiem Malow Suwałki. Spotkanie było bardzo nierówne. Pierwszego seta gospodarze wygrali do 14, choć atakujący Jakub Bucki skończył tylko 1 z ośmiu ataków. Rzeszowianie zdobyli natomiast aż 6 punktów blokiem a drugie tyle oczek gospodarze otrzymali po błędach w polu zagrywki rywali. W drugiej odsłonie sytuacja odmieniła się. Siatkarze Ślepska popełniali znacznie mniej błędów i wyrównali wynik.

Od 15:13 do 22:13

W trzeciej partii obie drużyny grały falami. Ostatecznie set zakończył się jednak wysokim zwycięstwem rzeszowian. Wszystko dzięki niesamowitej serii, jaką popisał się Stephen Boyer. Rzeszowski atakujący wszedł w pole zagrywki przy stanie 15:13 dla Resovii. Od tego momentu zaliczył serię siedmiu asów serwisowych. Nie wybiły go z rytmu nawet kolejne czasy brane przez trenera Dominika Kwapisiewicza. Boyer na koniec trzeciego seta miał na swoim koncie 14 punktów, z czego połowa była zdobyta dzięki asom serwisowym.

Jak podaje Jakub Balcerzak seria Boyera to rekord PlusLigi, odkąd prowadzone są szczegółowe statystyki. Jeśli chodzi o największą liczbę asów to rekord należy do Jana Hadravy, który zapisał na swoim koncie 9 punktów w tym elemencie.

Wyczyn rzeszowskiego atakującego można obejrzeć TUTAJ.

Pełne emocji derby Opolszczyzny, była nawet czerwona kartka (wideo)