Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Niemki uległy w sparingu Ukrainkom

Niemki uległy w sparingu Ukrainkom

fot. cev.eu

Reprezentacja Niemiec kobiet rozpoczęła sezon od niewielkiej porażki. Drużyna Vitala Heynena swój pierwszy międzynarodowy mecz przegrała w Berlinie, w hali Sportforum 2:3  z Ukrainą. Swoją przygodę z kadrą zakończyła z kolei Kimberly Drewniok.  Siatkarka grała w kadrze od 2016 roku i wystąpiła w 86 meczach, kończąc karierę wystosowała specjalny list. 

Kapitan Anna Pogany powiedziała po meczu: – Oczywiście było nam trochę ciężko, bo jesteśmy ze sobą dopiero kilka dni. Dobrze było zagrać razem w realnych warunkach i mimo porażki było bardzo wesoło. Naprawdę miło było zobaczyć tutaj tylu fanów siatkówki. Teraz musimy wyciągnąć z tego meczu dobre rzeczy i pozostać pozytywnymi. Już nie mogę się doczekać kolejnych meczów w Lidze Narodów. Trener reprezentacji Vital Heynen powiedział z kolei: –  Ważne było, aby wszystkie zawodniczki zagrały. Jesteśmy razem dopiero kilka dni, widać, że praca zespołowa nie działa jeszcze tak dobrze. To było niezwykle ważne, że walczyliśmy o powrót po pierwszych dwóch setach.Vital Heynen rozpoczął w składzie: Pia Kästner, Lena Stigrot, Antonia Stautz, Camilla Weitzel, Monique Strubbe, Rica Maase i Anni Cesar. Pierwszy punkt pierwszego w tym sezonie meczu reprezentacji Niemki zdobyły po bloku. Gra była wyrównana do stanu 9:9, ale potem zawodniczki z Niemiec popełniały coraz więcej błędów, przez co Ukrainki odjechały na 16:11 i 20:14. „Motylki” próbowały wszystkiego, ale ostatecznie seta wyraźnie przegrały 20:25. Trener reprezentacji Niemiec w drugiej rundzie postawił na ten sam skład wyjściowy i o ile Ukrainki znalazły luki w niemieckiej obronie, to ataki gospodyń nie były wystarczająco skuteczne. Goście szybko odskoczyli na  7:3, ale Niemcy utrzymali się blisko i wyrównali blokiem Kästner i Strubbe na 9:9. Podobnie jak w pierwszym secie niemiecka ekipa była zbyt podatna na błędy, Ukraina odjechała do 21:16 m.in. dwoma mocnymi blokami. Z czterema punktami z rzędu, wliczając w to blok i atak Weitzel, Niemki zbliżyły się na punkt, ale ostatecznie druga runda również przypadła Ukrainie.

W trzecim secie Heynen dokonał zmian. Corinna Glaab, Lina Alsmeier, Vanessa Agbortabi i Luisa van Clewe oraz kapitan Anna Pogany wniosły powiew świeżości na boisko.  Po zagrywce Agbortabi było 10:6. „Motylki” nadal powiększały przewagę (17:10), Rica Maase ostatecznie wykorzystała pierwszą piłkę setową (25:20). Niemiecka drużyna zdominowała wydarzenia. Przy stanie 2:9 w czwartym secie trener Ukrainy Ivan Petkov wziął drugą przerwę na żądanie, ale to też nie pomogło. Dzięki mocnym serwisom i atakom, a także dobrej obronie i bloku, zawodniczki niemieckie prowadziły 24:15, a do decydującego seta  doprowadziły asem Agbortabi.

W tie-breaku Heynen polegał na zawodniczkach z dwóch poprzednich setów, a około 830 widzów przeżyło ekscytujący początek z zaciętymi wymianami. Obie drużyny bardzo chciały wygrać. Przy stanie 5:5 Ukraina zwiększyła wywieraną  presję, a Niemki znów popełniały więcej błędów, przez co set ostatecznie zakończył się na korzyść gości z wyraźnym wynikiem 15:8. MVP meczu zostały Oleksandra Milenko i Lena Stigrot.

Niemcy – Ukraina 2:3
(20:25, 21:25, 25:20, 25:15, 8:15)

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę