Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemiecki gwiazdor zagra w Serie A

Niemiecki gwiazdor zagra w Serie A

fot. Katarzyna Antczak

Skończyły się domysły odnośnie przyszłości Georga Grozera. Doświadczony atakujący ostatecznie przeniesie się do Serie A, by w kolejnym sezonie walczyć o punkty dla Gas Sales Piacenza. Oznacza to, że do Piacenzy nie trafi Ivan Zaytsev, który był z nią także wiązany.

W ostatnich dniach pojawiało się wiele plotek transferowych dotyczących Georga Grozera. Ostatecznie zostały one przecięte, bowiem Gas Sales Piacenza oficjalnie ogłosił pozyskanie doświadczonego, niemieckiego atakującego, który ma być jednym z filarów drużyny prowadzonej przez Andrę Gardiniego. – Georg Grozer nie wymaga przedstawienia. Wszyscy znawcy siatkówki i jej kibice znają jego wartość jako atakującego. Jest świetnym zawodnikiem. Cieszymy się, że będzie częścią naszego zespołu w kolejnym sezonie – powiedziała prezydent klubu, Elisabetta Curti.Grozer z wielu siatkarskich pieców jadł chleb. Ma za sobą występy między innymi na Węgrzech, w Niemczech, Polsce, Katarze, Korei Południowej, Chinach i Rosji. Zdarzył mu się także już epizod we Włoszech. Było to w 2008 roku, kiedy to został wypożyczony do Pallavolo Loreto. W PlusLidze grał w latach 2010-2012, kiedy to bronił barw Asseco Resovii Rzeszów. Później większą część swojej siatkarskiej kariery spędził w Rosji, gdzie grał w Biełogorie Biełgorod, Lokomotiwie Nowosybirsk, a ostatnio reprezentował Zenit Sankt Petersburg. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, do których należą między innymi: mistrzostwo Polski, mistrzostwo Niemiec, mistrzostwo Chin, mistrzostwo Rosji, Puchar Rosji, Puchar Kataru, triumf w Lidze Mistrzów oraz w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2014 roku i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Azji.

Grozer jest także wielokrotnym reprezentantem Niemiec, a wraz z kadrą narodową wywalczył brązowy medal odbywających się w Polsce mistrzostw świata w 2014 roku oraz srebrny medal mistrzostw Europy w 2017 roku. Jednak zdecydował się już na zakończenie kariery reprezentacyjnej i skupienie się na rywalizacji z klubem. Będzie nim Gas sales Piacenza, który zatrudniając tak klasowego atakującego, wysłał sygnał do rywali, że zamierza trochę namieszać w kolejnym sezonie w Serie A.

źródło: gassalespiacenza.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved