Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemiecki gwiazdor zagra w Serie A

Niemiecki gwiazdor zagra w Serie A

fot. Katarzyna Antczak

Skończyły się domysły odnośnie przyszłości Georga Grozera. Doświadczony atakujący ostatecznie przeniesie się do Serie A, by w kolejnym sezonie walczyć o punkty dla Gas Sales Piacenza. Oznacza to, że do Piacenzy nie trafi Ivan Zaytsev, który był z nią także wiązany.

W ostatnich dniach pojawiało się wiele plotek transferowych dotyczących Georga Grozera. Ostatecznie zostały one przecięte, bowiem Gas Sales Piacenza oficjalnie ogłosił pozyskanie doświadczonego, niemieckiego atakującego, który ma być jednym z filarów drużyny prowadzonej przez Andrę Gardiniego. – Georg Grozer nie wymaga przedstawienia. Wszyscy znawcy siatkówki i jej kibice znają jego wartość jako atakującego. Jest świetnym zawodnikiem. Cieszymy się, że będzie częścią naszego zespołu w kolejnym sezonie – powiedziała prezydent klubu, Elisabetta Curti.Grozer z wielu siatkarskich pieców jadł chleb. Ma za sobą występy między innymi na Węgrzech, w Niemczech, Polsce, Katarze, Korei Południowej, Chinach i Rosji. Zdarzył mu się także już epizod we Włoszech. Było to w 2008 roku, kiedy to został wypożyczony do Pallavolo Loreto. W PlusLidze grał w latach 2010-2012, kiedy to bronił barw Asseco Resovii Rzeszów. Później większą część swojej siatkarskiej kariery spędził w Rosji, gdzie grał w Biełogorie Biełgorod, Lokomotiwie Nowosybirsk, a ostatnio reprezentował Zenit Sankt Petersburg. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, do których należą między innymi: mistrzostwo Polski, mistrzostwo Niemiec, mistrzostwo Chin, mistrzostwo Rosji, Puchar Rosji, Puchar Kataru, triumf w Lidze Mistrzów oraz w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2014 roku i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Azji.

Grozer jest także wielokrotnym reprezentantem Niemiec, a wraz z kadrą narodową wywalczył brązowy medal odbywających się w Polsce mistrzostw świata w 2014 roku oraz srebrny medal mistrzostw Europy w 2017 roku. Jednak zdecydował się już na zakończenie kariery reprezentacyjnej i skupienie się na rywalizacji z klubem. Będzie nim Gas sales Piacenza, który zatrudniając tak klasowego atakującego, wysłał sygnał do rywali, że zamierza trochę namieszać w kolejnym sezonie w Serie A.

źródło: gassalespiacenza.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę