Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Zawodniczki Allianz MTV Stuttgart mistrzyniami Niemiec

Niemcy K: Zawodniczki Allianz MTV Stuttgart mistrzyniami Niemiec

Drużyna Allianz MTV Stuttgart po zaciętym, czterosetowym meczu pokonała zespół SC Poczdam 3:1 (20:25, 25:12, 25:19, 27:25) i zdobyła złoto mistrzostw Niemiec. Tegoroczne mistrzostwo jest trzecim w historii klubu ze Stuttgartu, wcześniej zdobył je w 2019 i 2022 roku. – To emocjonujący mecz, szczególnie końcówka. Jestem niesamowicie dumna z zespołu za to, co osiągnął – powiedziała Marie Schölzel, środkowa Allianz MTV Stuttgart.

Mecz w hali MBS Arena w Poczdamie lepiej rozpoczęły gospodynie. Szybko odnalazły swój rytm gry, który narzuciły przeciwniczkom, a następnie pewnie wygrały inauguracyjną partię. Obrończynie tytułu nie miały zamiaru się jednak poddać. Siatkarki Allianz MTV Stuttgart drugiego seta rozpoczęły z wysokiego „C”, a po skutecznych zagrywkach Marii Segury Palleres prowadziły 6:1. Wypracowaną na początku partii przewagę przyjezdne utrzymywały już do końca odsłony. Trzeci set był już bardziej wyrównany, jednak ostatecznie to zespół ze Stuttgartu wyszedł z niego zwycięsko. Najbardziej zacięty i zawzięty była jednak partia numer cztery. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować choćby niewielkiej przewagi. W końcówce pierwsze szanse na zakończenie spotkania wywalczyły obrończynie tytuły (24:22). Gospodynie spotkania obroniły dwie piłki meczowe, jednak nie były w stanie zatrzymać klubu ze Stuttgartu, który sięgnął po złoto.

SC Poczdam – Allianz MTV Stuttgart 1:3
(20:25, 25:12, 25:19, 27:25)

To był bardzo emocjonujący mecz, szczególnie końcówka. Jestem niesamowicie dumna z zespołu za to, co osiągnął. Wróciłyśmy po pierwszym secie i pokazałyśmy, jak potrafimy grać w siatkówkę – skomentowała po meczu Marie Schölzel, środkowa Allianz MTV Stuttgart.